FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Yuva Yapma Kılı

  • katalog
  • liste

 

Kuş Yuva Yapma Kılı

Kuşlar doğal ortamlarında kendi kendilerine ağaç dallarından ve çeşitli materyallerden kendi yuvalarını yapmaktadırlar. Adeta mucizevi bir inşaat sayılan bu kuş yuvalarının maalesef evlerde kafeste yaşayan evcil kuşlar tarafından yapılması imkansızdır. Bu yüzden özellikle kuşların yavrulama dönemlerinde kuşlar için özel olarak üretilmiş kuş yuvalarından alıp, kafese monte edilmesi gerekmektedir. Buna ilaveten kuşların doğaları gereği yuvalarını inşa etmeleri için kafes içerisine takılarak kullanılabilen kuş yuva yapma kılı edinilmeli ve kafesine eklenmelidir. Böylece kuş doğadaki hayatındaki gibi kendi yuvasını kafeste veya evin bir bölümünde kendi yapabilecektir.

Sağlıklı bir dişi kuş doğal yaşam süresi içerisinde diğer hayvanlar gibi ürer ve dünyaya sevimli yavru kuşlar getirirler. Kuşlar yapıları gereği, yavrularını yumurtanın içerisinde dünyaya getirir ve yavrularını koruyabileceği ve dünyaya getirebileceği alan olarak kuş yuvaları gerekmektedir. Bu sebeple kuşların yumurtlama dönemlerinde yaşam alanında yuva yapma kılı bulundurulması gerekmektedir.

Kuş Yuva Yapma Kılı Nedir ? 

Sağlıklı bir yumurtlama süreci için kuş kafesine kuş yuva yapma kılı konulması gerekmektedir. Böylece yavru sahibi olacak olan kuş hem ideal vücut sıcaklığına ulaşacak hem de kendini güvenli bir ortamda hissedecektir. Özellikle muhabbet kuşu yumurtlama ve kanarya yumurtlama döneminde bu yuva yapma kıllarının mutlaka yuvaya eklenmesi önerilmektedir. Doğumu yaklaşan veya henüz doğum yapmış olan anne kuşlar ürkek ve korumacı olurlar. Anne kuş yavrularına zarar gelmemesi için tehlikelere karşı tetikte olur. Bundan dolayı anne kuş kesinlikle rahatsız edilmemeli ve korkutulmamalıdır. Aksi takdirde, yeni doğum yapmış anne kuş, korkarak strese girecektir . Anne kuşunun böyle bir duruma maruz kalmaması için, anne kuş ve yavrularına güvenli, hijyenik ve huzurlu bir ortam yaratmalısınız.

Kuş Yuva Yapma Kılı Markaları

Hepsimama.com 'da bulabileceğiniz kuş yuva yapma kılı markalarından bazıları şunlardır; Ferplast, Fit Fly, Kardelen, Imac, Hagen, Bonny, Quik, Percell, Living World ve daha bir çok aradığınız tüm markalarda kuş yuva yapma kılı çeşitleri hepsimama.com da bulunmaktadır. 

Hayvanınız için en kaliteli ve uygun kuş yuva yapma kılı ürünleri çok uygun fiyatlar ile hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen kuş ürün çeşitlerini takip edebilir ve hayvanınız için en uygun ürünleri kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll