Yavru Köpeğimi Nasıl Eğitebilirim ?

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

 

Köpekleri sahiplendiğiniz andan itibaren hemen hemen bütün sorumlulukları size aittir. Henüz yavru bir köpekse bu sorumluluklar oldukça artar. Hayatı tanıması, belli bir düzen ile yaşaması, aktivitelerini düzenlemesi size bağlıdır. Bu sebeple köpeğinizi eğitirken oldukça özenli olmanızda fayda var. Köpeğinizi eğitirken oldukça sabırlı olmanız gerekir. Çünkü bazı alışkanlıkları kazanması uzun sürebilir. Köpek eğitimi profesyonellerin de ilgilendiği önemli bir konu. Belli başlı önemli konulara dikkat ettiğiniz takdirde kendi köpeğinizi kolayca eğitebilirsiniz. Bu süreçte kibar ve nazik olmanız köpeğinizin size karşı sevgi beslemesine yardımcı olur. Aksi takdirde agresif bir köpeğe sahip olabilirsiniz. Köpeğinizin uysal olması tamamen sizin tutumunuzla şekillenecektir. İnternette “Yavru köpeğimi nasıl eğitebilirim” başlığı altında bir araştırma yaptığınız takdirde büyük oranda bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat bu bilgi tecrübe ile şekillenecektir.

 

Köpeğinizi uysal yetiştirebileceğiniz gibi saldırgan da yetiştirebilirsiniz. Bu durum sahip olduğunuz köpeğin cinsi ile de ilgilidir. Sonuçta saldırgan bir genetiğe sahip olmayan köpeği istediğiniz şekilde saldırganlaştıramazsınız. Günümüzde koruma amaçlı kullanılsa da köpekler her zaman için sadık dost özelliğini taşımalıdır. Aynı evde yaşadığınız köpeğin uysal olması sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede köpeğiniz ile yapacağınız aktivitelerde daha az efor sarf edebilirsiniz. Köpeğinizin karakteri sizin verdiğiniz eğitimle şekilleneceği için eğitmeden önce fikir sahibi olmaya çalışın. Yavru köpeğinizi ev sınırları içinde eğitmek ve bakımını üstlenme işini profesyonel olmadan da tek başınıza halledebilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere biraz araştırma, biraz sabır, biraz da doğru strateji ile istediğiniz şekilde köpeğinizi eğitebilirsiniz.

Evde Yavru Köpek Eğitimi Mümkün Mü?

 

Bu sorunun cevabı kesinlikle “Evet”. Sizler yavru köpeğinizin eğitmeni olabilirsiniz. Bu düşündüğünüz kadar zor olmayacaktır. Her şeyden önce yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere sabır ve nazik davranmak oldukça önemlidir. Aynı yaşam alanını paylaştığınız canlının size sadık ve uysal olmasını istersiniz. Bu sebeple köpeğinizi eğitmek size oldukça yardımcı olacaktır.

 

Yavru Köpeğimi Nasıl Eğitebilirim?

Yavru köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce köpeğinizin beslenme ve hijyen ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekir. Ayrıca köpeğinizin size sadık olması ve saygı duyması için kaba kuvvete asla başvurmamanız gerekir. Aksi takdirde köpeğiniz istemediğiniz kadar agresif olacaktır. Köpeğinizi eğitmenin ilk adımı köpeğinizin alanlarını belirlemek. Bu alanlar içinde oyun oynamak, yemek yemek gibi aktiviteleri daha kolay öğretebilirsiniz. Ayrıca köpeğiniz aktivitelerini belirli alanlarda yapmaya alıştığı takdirde sizin işiniz daha kolay olacaktır. Özellikle köpeğinizin yemek alanını ve materyallerini köpeğinize öğretmeniz en önemli konulardan birisidir. Bu sayede köpeğiniz beslenirken etrafı kirletmez, belli bir standartta beslenir.

Köpeğinizi eğitmek için ekstra materyallerden yararlanabilirsiniz. Bu tarz ürünlere https://hepsimama.com/kopek-egitim-urunleri-c116.html adresinden ulaşabilirsiniz. Köpeğinizi eğitirken ödüllendirme ve cezalandırma yönteminden yararlanabilirsiniz. Köpeğinizin olumlu davranışları sonucunda ufak ödüller vererek, istemediğiniz davranışları sonucunda kaba kuvvet uygulamadan cezalandırmak köpek eğitiminizi daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca köpeğiniz ile iletişim kurmanız gerekir. Köpeğinizle konuşarak belli komutları öğretebilirsiniz. Bu komutları öğrettiğiniz takdirde köpeğiniz ile aktivite yapmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca alkışlamak, belli başlı el hareketleri de bu eğitimin bir parçasıdır. Köpeğinizi eğitmek günlük aktiviteler ile mümkündür. Bu aktiviteleri düzenledikten sonra iletişim yöntemleri ile devamlı olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle ev içinde uysal bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız her zaman için nazik olmak zorundasınız. Köpeğinizin size olan güven ve sadakatini kaybetmeniz işinizi oldukça zorlaştıracaktır. Bu sebeple evcil hayvanınıza tıpkı bir insan gibi nazik, anlayışlı yaklaşmanız gerekir.

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll