FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Tavşan Yemleri

  • katalog
  • listeTavşan Yemi

Çoğu hayvan severler kedi, köpek beslemek istemelerine rağmen gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay evcil hayvanları tercih ederler. İşte tavşan, bakımı kolay bu evcil hayvanlardan birisidir. Bilindiği üzere tavşanlar bol bol yemek yemeyi ve özellikle de otçul beslenmeyi çok seven canlılardır. Tavşan dostlarımız kedi, köpek gibi diğer hayvanların beslendiği mamalar ile beslenmezler.

Tavşanların beslenme özellikleri bilindiğinin aksine oldukça farklıdır. Bu yüzden eğer ki bir tavşan besliyorsanız ya da beslemeye karar verdiyseniz; tavşanınız için özel olarak hazırlanmış tavşan yemleri kullanmanız gerekmektedir.Tavşan yemleri, sevimli dostunuzun günlük olarak alması gereken enerji ve besin değerlerini karşılayacaktır.

Ayrıca tavşan tüylerinin kedi tüyleri ile benzerlikleri de göz önüne alınırsa kullandığınız yemler, tavşanınızın tüy bakımı ve sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. Kaliteli tavşan yemleri ile tavşanların tüyleri daha sağlıklı, parlak gözükecek ve de dökülmesinin önüne geçilecektir.

Tavşan yemlerinin içeriğinde bulunan protein, mineral, vitamin ile tavşanınız hem beslenecek hem de hastalıklara karşı direnci artacaktır. Tavşanınızı günde iki kez beslemeniz önerilmekle birlikte, besleneceği tavşan yeminin yanına ayrıca bir kap su konulması gerektiğini unutmamak gerekir.

Tavşan Yemi Çeşitleri 

Piyasada tavşanlar için özel olarak hazırlanmış birçok özelliklere sahip tavşan yemi çeşitleri bulunmaktadır. Tavşanınızın yaşına göre kullanmanız gereken tavşan yemi de değişecektir.

8 hafta ve 1 yaş aralığındaki tavşanlar, yavru tavşan kategorisinde olup,onlar için kullanılması gereken yavru tavşan yemi ve yavru tavşan maması olmalıdır. Yavru tavşanların kullandığı yem ve mamalar, onların kas, eklem yapılarının gelişimi ve bağışıklık sistemleri açısından oldukça önem taşıyacaktır. 1 yaş ve üzerindeki tavşanlar ise; yetişkin tavşan kategorisindedir. Kullanacağınız yetişkin tavşan yemi ve yetişkin tavşan maması Tavşan günlük yem tüketimi dikkate alınarak ayarlanmalıdır.

Bilinmelidir ki; tavşan yemlerinin yanı sıra özel olarak hazırlanmış tavşan maması alternatifi de bulunmaktadır. Tavşan yemi içindekiler , kurutulmuş sebzeler, bitkiler, meyveler olup oldukça lezzetlidir. İçeriğinde kurutulmuş ürünler yer aldığından, tavşan yemini toptan alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz.

Hangi besin ürününü alacağınız , tavşanınızın damak zevkine bağlı olmaktadır. Yem seçimi tespiti için iki çeşidi de deneyip tavşanınızın hangisini beğendiğini gözlemleyebilirsiniz.

Tavşan Yem Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi tavşan yemi ürünlerini hepsimama.com online petshop 'dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli tavşan maması ve tavşan yemleri hepsimama.com da mevcuttur.

En çok tüketilen tavşan yemi tavsiyesi olarak tavşan yemi, mama markaları şöyledir ; Bonnie, Beaks, Champion, Crispy, Enjoy, Esyem, Eurogold, Quik, Myyem, Axbow, Polo, Tropifit,Vixpet, Vivid, Vitakraft menu, Versele Laga, Nature Plan, Witte Molen ve daha birçok tavşan yem ve  mamasını online petshopumuzda bulabilirsiniz.

Sürekli yenilenen online petshop mağazamızda yeni gelen tavşan yemişi gibi ürünleri takip edebilir ve en ucuz tavşan yemi fiyatlarını görebilir, kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. Online petshop mağazamızda hepsimama tavşan yemi ve maması alışverişlerinizin yanı sıra, sitemizdeki diğer tavşan ürünleri için zengin seçenekli kategorilerimize bakabilirsiniz.

Hayatının bir parçası olacak bu sevimli, yumuşacık dostlar için kaliteli ve çeşitli seçenekler ile hem tavşan yemi al hem de birbirinden avantajlı kampanyalardan faydalan!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll