FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Tavşan Tırnak Makasları

  • katalog
  • liste

 

Tavşan Tırnak Makası

Can dostunuz tavşanınız ile günlük olarak ilgilenmek, bakımını ve temizliğini sağlamak zorunda olduğunuz bir gerçektir. Tavşanlar, özenli ve titizce bakım isteyen canlılardır. Bu sebeple tavşanınızın; barınması, beslenmesi, sizinle bağ kurması, kendini güvende ve mutlu hissetmesi, vücut bakımı, temizliği, hastalık takibi çok önemlidir. Tavşanınızın bakımını sağlamanız için yapmanız gerekli olan bir bakım ise tırnak temizliğidir.

Tavşanlar doğada yaşayan canlılar olduklarından ayakları sürekli sert zemine değmektedir ve böylece tırnakları doğal yöntemlerle kendi kendine törpülenir. Fakat evcil olarak beslediğimiz tavşanların tırnakları için durum farklıdır. Sevimli dostumuzun tırnak bakımını sahipleri tarafından yapılmalıdır. Tavşanların tırnakları için özel üretilmiş tırnak kesme makaslar ile tavşanınızın uzayan tırnaklarını ideal boya ulaştırabilir ve temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Tavşan Tırnak Makası Kullanımı

Tavşanlar için üretilmiş kişisel bakım ürünlerinin başında tavşanlar için özel üretilmiş tavşan tırnak makasları yer almaktadır. Tavşanınızın tırnaklarını keserken birinin yardımını daha alarak tırnaklarını kesmeniz tavsiye edilmektedir.Yavru tavşanların tırnak kesim işlemi yetişkin tavşanlardan daha az hareketli oldukları için daha kolay olmaktadır.

Tavşanınızın tırnağının kesilmesi gereken kısmı çok dikkatli tespit etmelisiniz. Tavşan tırnağında ölü ve canlı doku olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Kesim esnasında canlı dokuya kesinlikle dokunulmamalıdır. Canlı dokuların içerisinden damarlar geçtiğinden, kesilmesi durumunda hayvanınızın canının yanmasına ve hatta enfeksiyon kapmasına sebep olabilirsiniz. Bu durumda veteriner tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

Tavşan Tırnak Makası Çeşitleri

Evcil dostumuz tavşanlar için özel üretilmiş tırnak makasları bulunmaktadır. Fakat tavşanınızın tırnak sağlığı açısından giyotin tipli tavşan tırnak makası kullanmanız önerilmektedir. Bunun haricinde diğer kedi ve köpeklerin tırnak bakımı için üretilmiş makasları da tavşanınızın tırnak kesiminde kullanılabilmektedir.

Eğer ki köpekler kediler için özel olarak üretilmiş bir makası satın alacaksanız, tavşanınız için kullanmanız tavsiye edilen bu makasların boyunun küçük boy (small) olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Yavru köpekler için özel olarak üretilmiş tırnak makası küçük boy (small) olduğu için bu ürünü aynı şekilde tavşanınız için de kullanma şansınız bulunmaktadır. 

Tavşan Tırnak Makasları Markaları

Unutmayın ki; tavşanınız için kullanacağınız tavşan tırnak makasının kaliteli ve güvenilir ürünler olması çok önemlidir. Hepsimama.com 'da bulabileceğiniz tavşan için tırnak makası markalarından bazıları şunlardır; Ferplast tavşan tırnak makası, Eastland tavşan tırnak makası, Ferplast Go tavşan tırnak makası, Pet tırnak makası, RoyalePet giyotin tırnak makası ve aradığınız tüm tavşan malzeme markaları hepsimama.com da bulunmaktadır.

Tavşanınız için en kaliteli ve uygun tavşan tırnak makası fiyatları ile hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen online sanal petshopda sürekli yenilenen tavşan malzemeleri çeşitlerini takip edebilir ve tavşanınız için en uygun ürünleri kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz.

Sevimli evcil hayvan dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve güvenilir tavşan tırnak makaslarının yanı sıra diğer tüm tavşan malzemelerini de ucuza ve birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan satın alabilir, dilerseniz tavşan tırnak makası kapıda ödeme avantajı ile bir tık ile evinize kargo ile getirtebilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll