FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Tavşan Talaşları

  • katalog
  • listeTavşan Talaşı 

Tavşanlar, oldukça sevimli canlılardır. Fakat her canlı gibi tavşanlar da yemek yedikten ve su tükettikten sonra tuvalet ihtiyacını gidermektedir. Tavşan sahiplerinin bildiği gibi tavşan dışkısı ve tavşan idrarı kokusu oldukça kötüdür. İşte bu kötü görüntü ve kokuya çare olarak talaş kullanılmaktadır. 

Tavşan talaşı ne işe yarar ?

Tavşanlar, sevimli olmalarının yanı sıra bir o kadar da ürkek ve tedirgin olabilen canlılar olduklarından her korku tehlikesi ve stres ile birlikte tuvaletlerini o an bulundukları yere yapabilmektedirler. Tavşan sahipleri her ne kadar tavşanının sağlığı ve bakımı için altlarını ve bulundukları alanı temiz tutmuş olsalar da, bunu her gün  yapmak mümkün olmayabilir. Bu sebepten tavşan sahipleri tavşanlarının tuvalet ihtiyaçlarında talaş kullanırlar. 

Tavşan talaşı nasıl kullanılır ? Ya da tavşanın altına talaş konur mu ? Tavşan talaşları oldukça ağır ve kötü kokan tavşan dışkı ve idrar kokusunu yok etmektedir. Kötü kokulardan kurtulmak için mutlaka  talaş kullanılması önerilir.

Tavşan talaşları bir nevi kedi kumu niteliğinde olup, kullanıldıkça ve kirlendikçe temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Yani tavşanınız için belirli aralıklarla  talaş almalısınız. Kısacası sağlıklı ve temiz bir ortamda tavşan beslemek ve tavşanınızın sağlığını ihmal etmek istemiyorsanız tavşan talaşı da mutlaka eksik etmemeniz gereken tavşan malzemelerin biridir.

Eğer tavşanınız yavru ise,  talaşa ne kadar erken alıştırırsanız o kadar iyi olacaktır. Diğer yandan tavşanınızın ayrı bir alanı bulunmuyor ve kendisine uygun boyutlarda bir tavşan kafesinde besliyorsanız,tavşan kafes içine talaş koyabilirsiniz. Bu sebeple tavşan kafesine talaş koyma rutini de tavşan sahipleri tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. 

Tavşan Talaşı Çeşitleri 

Birçok talaş çeşidi bulunmaktadır. Tavşan talaşı çeşitlerinden bazıları şunlardır; elma aromalı talaş, çilek aromalı talaş, limonlu talaş ve sade kemirgen talaş . Talaşların elma, çilek, limon gibi güzel kokulu meyve aromasında üretilmesinin amacı idrar ve dışkıdaki kötü koku almasının yanında ekstra olarak rahatsız etmeyen hoş bir kokuda olmasıdır. Bu değişik aromalar değişik koku vermesinin yanı sıra, doğaları gereği koklamayı çok seven  tavşanların da ilgisini oldukça çekmektedir.

Tavşanınızın seçtiği ve tavşanınız için uygun olan talaş çeşitlerini hepsimama online petshop mağazamızdan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Tavşan Talaşı Markaları 

Tavşan talaşının sağlıklı olması ve kalitesi çok önemlidir.Tavşan talaşı fiyatları markalara göre farklılık göstermektedir. Hepsimama.com online evcil hayvan malzemeleri satış sitesimizde bulabileceğiniz talaşı markaları ve çeşitlerinden bazıları ; Cats Best, Catsbest Universal, Chipsi Classic kemirgen talaşı, Quik kemirgen talaşı, Wuik pelet kemirgen ve kuş altlığı, Chipsi aromalı kemirgen talaşları, Eurogold kemirgenler için talaş, Chipsi Ultra Nagergranulat kemirgen altlığıdır.

Tavşan talaşını en uygun fiyat seçenekleri ile hepsimama.com’dan güvenli bir şekilde alıyorsunuz.  Birbirinden avantajlı kampanyalar ve indirim fırsatlarını kaçırmayın!

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll