FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Tavşan Suluğu

  • katalog
  • listeTavşan Suluğu

Tavşan suluğu, tavşanınızın su ihtiyacını karşılayabileceği çene yapısına uygun özel üretilmiş su kabıdır. Tavşanınızın kullanacağı tavşan sulukları yaşına ve büyüklüğüne uygun olacak genişliğe ve derinliğe sahip olan kaplar olmasına dikkat edilmelidir.

Tavşanlar çiğnemeyi ve yemek yemeyi çok seven canlılardır. Sık besin tüketimi ise bir o kadar su tüketimi zorunluluğunu beraberinde getirir. Bu sebeple tavşanınızı beslerken verdiğiniz mama ve tavşan yemlerinin yanında mutlaka tavşan suluğu içerisinde su bırakmanız gerekmektedir. Çünkü tavşan mamaları ve yemleri can dostunuz tavşanınız için gerekli su ihtiyacını karşılamayacaktır.

Tavşanlar çiğnemeyi ve beslenmeyi çok seven canlılar oldukları yem kabı gibi tavşan suluğunu ve su kabını da sahiplenecek ve ona ait olduğu bilincini kazanacaktır. Tavşanınız için su kabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise; suluğun kolayca temizlenebilir olması ve suluğun sağlıklı bir materyalden üretilmiş olmasıdır. Belirtilmelidir ki; suluğun temizliği içerisinde bakteri üremesine izin vermemek adına ve tavşan dostunuzun sağlığı açısından her gün temizlenmeli ve içerisindeki su yenilenmelidir.

Eğer ki evde birden fazla sevimli tavşan dostlarınız varsa sulukların karışmaması ve sahiplenilmesi için her birinin ayrı suluğu olacak şekilde farklı renklerde suluklar satın alabilirsiniz. Can dostunuz ile beraber yolculuğa çıktığınızda, yolda susaması ihtimaline karşı seyahat ve gezi için özel olarak üretilmiş tavşan seyahat suluklarını  tercih edebilirsiniz. Ayrıca tavşan suluğu nereye konulmalı sorunun cevabı evde tavşanınızın vakit geçirdiği ve gözünün önünde bulunan ulaşabileceği bir köşeye koymakta fayda vardır.

Tavşan Suluğu Çeşitleri

Tavşanınızın yaşı, büyüklüğü ve tükettiği su miktarına göre suluğun büyüklüğünü seçmeniz gerekir. Peki tavşan suluğu nasıl olmalı ? Eğer ki tavşanınız henüz yavru tavşan ise boyutu ve derinliği diğerlerine göre daha küçük olan yavru tavşan suluğu almanız gerekir. Eğer ki tavşanınız yetişkin bir tavşan ise, suluğu büyük boy olmalı ve su miktarına göre büyüklüğü ve derinliği değişecek büyük suluk almalısınız.

Tavşan sulukları yapısı ve malzemesi açısından birçok çeşide sahiptir. Bunlar; otomatik suluk, plastik suluk, cam suluk, tavşan su şişesi, tutamaçlı tavşan suluğu, olmak üzere tavşanınıza uygun olabilecek birçok malzemeden yapılmış suluk modelleridir.

Tavşanınız için yemlik ve mama kabı alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise; eğer ucu metal aksanlı suluk alacaksanız; uç aksanı  paslanmayacak ve temizliği kolay olabilecek yemlikler almalısınız. Ayrıca belirtilmelidir ki; tavşanınız için sunacağınız mama belirli aralıklarla olurken, su kabının ise her daim dolu olmasına dikkat edilmelidir.

Tavşan Suluğu Markaları

Unutmayın ki; tavşanınızın sağlığı ve kabın temizlik kolaylığı açısından kaliteli tavşan suluğu önerilir. Hepsimama.com'da bulabileceğiniz tavşan suluğu ve tavşan su kabı markalarından bazıları şunlardır; Karlie, Ferplast, Savic Biba, Hagen mantar şekilli suluk, Fop Leonardo montava suluk, Vİxpet suluk, Nipel suluk, Imac Bibber kemirgen suluğu, Bobo, Vitakraft kemirgen suluğu, Trixie kemirgen suluğu,Trixie kemirgen cam su şişesi, Hagen habitrail ovo suluk olmak üzere en iyi tavşan suluklar  hepsimama.com da bulunmaktadır.

Tavşanınız için en kaliteli ve uygun tavşan yemlik suluk ve daha birçok tavşan malzemeleri çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Sizin için en ucuz sulukları; kaliteli, güvenilir ve hızlı şekilde olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

Online sanal petshop hepsimama.com da sürekli yenilenen tavşan suluk modelleri yanında tavşanınız için diğer tavşan malzemeleri de bakabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com'dan bir tık ile tavşan suluğu satın alabilirsiniz.

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll