FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Sürüngen Yemleri

  • katalog
  • liste

 

Hangi Sürüngen Yemleri Benim Hayvanıma Uygundur?

 

Evcil hayvan olarak bir sürüngen sahibi olmak çoğu zaman köpek veya kedi sahibi olmaktan çok daha kolaydır.Hava şartları ne olursa olsun sürüngeni dışarı çıkarıp gezdirmeniz gerekmez.Biraz ilgi ve hijyen sürüngen için yeterli olacaktır. Sürüngenin güvende ve mutlu olmasındaki asıl zorluk yeterli bir beslenmedir.Bunu yapmadan önce, sürüngenlerin ne yediğini bilmek zorundasınız.

 

Farklı Sürüngenler İçin Farklı Besinler

 

Birçok insan tüm sürüngenlerin aynı şekilde beslendiğini sanır,oysaki bu doğru değildir.Her sürüngen türü farklı besinleri tüketir.Evcil hayvan grubundan olan sürüngenlerin genelikle yediği bazı yiyeceklere göz atalım.

 

Yılanlar

 

Yılanların çoğu etoburdur ve böcek ya da et yerler. Çoğu yılan bazı hayvanları yer.Bu hayvanlar; tüm şekil ve büyüklükteki böcekler, kemirgenler, diğer sürüngenler, kuşlar, büyük memeliler ve çok yaygın olmasa da yumurta. Donmuş ya da canlı kemirgenlerle evcil hayvanınızı besleme konusunda şüpheleriniz varsa ,etçil yılanlardan kaçının!

 

Sakallı Ejder

 

Sakallı ejderinizi çok çeşitli hazır yiyecekler ile besleyebilirsiniz. Bebek ejderinizi ufak boy cırcır böceği, keçiboynuzu, yemek kurtları ile beslerken , tamamen büyümüş ejderi XL cırcır böceği ve kurtlarla besleyebilirsiniz. Canlı yiyeceklerle beslemekten hoşlanmıyorsanız bunların kurutulmuş olanlarını paketlenmiş olarak satın alabilirsiniz.

 

Tepeli Gecko

 

Evcil hayvanınız bir tepeli kertenkele ise vahşi dostunuz hem canlı hem de hazır yiyeceklerle beslenebilmektedir. Bebek gecko  ufak sinek ve cırcır böcekleri ile beslenirken büyük tepeli gecko cırcır böceği ve yemek kurtları ile beslenebilir.Canlı yiyecekler ile beslemek istemiyorsanız böcek, sebze ve meyve karışımlarıyla hazırlanmış besinleri satın alabilirsiniz.

 

Leopar Gecko

 

Leopar Gecko genellikle böcek yer yani canlı yemi tercih eder.Kahverengi cırcır böcekleri özellikle besleyicidir. Leopar Gecko için bitkilerden, çiçeklerden oluşmuş çeşitli kurutulmuş gıdaları satın alabilirsiniz.

 

Yeşil İguanalar

 

Yeşil iguanalar otçuldur, bu da bitkilerle beslendikleri anlamına gelir. Vahşi doğada iguanalar yaprakları, çiçekleri bazı meyveleri yerler. Bir iguanayı dengeli bir şekilde ,yeşillik, sebze, meyve ve hazır otçul iguana yemleri ile besleyebilirsiniz. Bu besin çeşitliliği iguananın sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmesini sağlar. Jbl iguvert iguana yemi gibi İhtiyaç duyacağınız tüm iguana yemlerini hepsimama.com'da bulabiliyorsunuz.

 

Bukalemunlar

 

Bukalemunlar genellikle böcek yerler. Özellikle kahverengi cırcır böcekleri bukalemunlar için çok besleyicidir. Bunun yanında çekirge , solucanları da severek yerler.Bu , bitkilerden, çiçeklerden , solucanlardan oluşan ürün yelpazesine kurutulmuş olarak sürüngen yemlerinden satın alabilirsiniz.

 

Vejetaryen Sürüngenler Var mı? Kesinlikle!

 

Tüm sürüngenler , soğuk kanlı ve yumurtlayarak üreyen canlılardır ancak davranış, yaşam alanı veya beslenme açısından benzerliklere sahip olsalar da birbirlerinden farklıdırlar. Kertenkele ve yılan gibi sürüngenler etobur olmakla birlikte sadece otlu besinler ile beslenen vejetaryen sürüngenler de vardır. Kara kaplumbağası ve iguana vejetaryen sürüngendirler. 

 

Sürüngen Yem Markaları

 

Tetra Gammarus Mix Kaplumbağa Yemi 250 Ml, Sera etçil sürüngen yemi, Sera Raffy P Kaplumbağa Yemi 1000 mlSera Reptil Professional Carnivor Etçil Kaplumbağa Yemi 1000 Ml, Pets Family Turtle Stick Kaplumbağa Yemi 250 MlJbl Iguvert İguana Yemi 1Lt-420Gr başta olmak üzere birçok çeşit ve markadaki yemleri evcil hayvanınız için hepsimama.com 'dan satın alabilirsiniz.Sürüngen hayvanlarınızın besin ve terrarium, ısıtıcı gibi ihtiyaçlarını karşılamak için hepsimama.com kampanya ve indirimlerini takip edin, en ucuz fiyatlar ile alışveriş fırsatları yakalayın!

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll