FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Sürüngen Isıtıcıları

  • katalog
  • liste

 

Terrarium ve Kafesler İçin Sürüngen Isıtıcı Ürünleri

 

Evcil sürüngenler için uygun bir sıcaklık ortamını sağlamak son derece önemlidir. Sürüngenler, bulundukları ortamın sıcaklığı ile vücut sıcaklıklarını düzenlerler. Vahşi doğada, doğal olarak ihtiyaç duydukları sıcaklığı güneşe doğru hareket ederek veya gölge alanlara giderek ayarlarlar.Bu nedenle evcil olarak beslenen sürüngenlerin bulunduğu ortam yani kafeslerinin sıcaklık ayarları sağlanmalıdır, böylece sürüngen gerektiği gibi uygun sıcaklığı seçebilecektir.

 

Sıcaklık, sürüngenleri aşırı ısıtacak kadar yüksek olmamalıdır.Bununla birlikte,sürüngen hayvanlarda sindirim gibi işlemler sadece doğru vücut sıcaklığında etkili olduğu için sıcaklığın çok düşük de olmaması gerekir. Çok düşük sıcaklıklarda, bir sürüngen halsiz hale gelebilir ve yiyeceklerini düzgün bir şekilde sindiremez. Sürüngenlerin bulunduğu terrariumları optimum sıcaklıkta tutmak için bazı sürüngen ısıtıcıları ekipmanlara ihtiyacınız vardır.Doğru ekipmanlarla sürüngen hayvanınıza sağlıklı ve rahat bir ortam sunabilirsiniz. Sürüngen kafesleri için başlıca güvenilir ısı kaynakları arasından hayvanınıza uygun sürüngen ısıtıcı seçebilirsiniz.

 

Seramik Ampuller

 

Işık yaymadan sadece ısı sağlayan ampullerdir. Seramik ısıtma ampulleri özellikle gece sadece ısıtma için mükemmeldir.Seramik ısıtıcılar,evcil hayvanın uyumasına engel olacak bir ışık seviyesi üretmeden hava sıcaklığını doğru bir şekilde yükseltmenin harika bir yoludur.Sizin sürüngeninizin ihtiyacına yönelik çeşitli marka ve wattları Sürüngen Isıtıcıları kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Isıtıcı Kayalar ve Kablolar

 

Sürüngen kafesine ekstra sıcaklık katmak için kullanılabilecek şeylerden biri ısıtıcı kayalar, diğeri de silikon kablolardır..Kayalar çöl türü sürüngen hayvanlarının yaşam ortamları için, silikon kablolar da bukalemun, arboreal türleriyle kullanım için mükemmeldir.

Bu ürünler, Sürüngen kafesinizi mümkün olduğunca doğaya yakın hale getirmenize yardımcı olacaktır.Bazı ısıtıcı kayalar ve kablolar kendiliğinden ısılarını ayarlayamaz ve bir termostat ile birlikte kullanılması gerekir.

 

Isı Veren Pedler ve Filmler

 

Kertenkelelerin, yılanların, iguanaların, omurgasızların bakımı için gerekli olan bir diğer ısıtıcı da ısı pedleri ve ısı şeritleridir. Satın alacağınız her hangi bir kafese içine uygun pedler ve filmleri yine bu kategori başlığımız altında bulabilirsiniz.

 

Bu ısı pedleri , kertenkele ve yılan terrariumları için doğru bir seçimdir ve kayalık yüzeylerin ısı tutmasını sağladıkları için güzel bir ısıtma şeklidir.Bunlar ayrıca terrarium içerisindeki camların ısı derecelerini ılımlaştırmak için de kullanılabilir. 4 Watt üzerideki ısı pedleri her zaman bir termostat ile kullanılmalıdır.

 

Su Isıtıcılar

 

Su ve suyun içinde bulunan alanları ısıtmak için çeşitli güçlerde kullanabileceğiniz ısıtıcılardır. Su kaplumbağalarının bulunduğu kafeslerdeki su alanlarının ısıtılması için idealdir. Bu ısıtıcılar tüm akvaryumu ısıtmak için de kullanılabilir.Genel olarak 1 Watt olan 1 lt suyu ısıtabilme kapasitesine sahiptir.Büyük terrariumlarda, suyun eşit şekilde ısınması için her iki uca bir ısıtıcı yerleştirilmesi önerilir.

 

Özel Termostatlı Doğru Sıcaklık Kontrolü

 

Isıtma cihazınızın çıkışını kontrol etmenize olanak sağlayan çok çeşitli termostatlar vardır.Farklı görünümlere sahip, kontrol yöntemleri,ortamdaki sıcaklığın doğru şekilde düzenlenmesini sağlar.

Sürüngen hayvanınızın kafes içerisinde kullanacağınız mini termostatlar, ısı veren pedlerle, sürüngen ısıtma kayası ve seramik ısıtıcılarla kullanılabilen,açma-kapama düğmesi olan basit termostatlardır. Bu termostat, ısıtma cihazı sıcaklığa ulaştığında gücü kesecek ve ısı düştüğünde tekrar açılacaktır.

Bir diğer termostat çeşidi de , seramik, ısı pedleri ve ısıtıcı kayalar gibi ısıtma ekipmanına enerji vuruşları göndererek düzenleyen daha hassas bir termostatdır. Termostat, terrariumu ısıtmak veya soğutmak için vuruşların sıklığını azaltır veya arttırır.

 

Yaşam Alanlarındaki Sıcaklığı Ölçen Termometreler

 

Farklı sıcaklık aralıklarına sahip çeşitli analog ve dijital termometreler vardır.Marka ve tasarım olarak hepsimama.com’da geniş bir yelpazeye sahip , her bütçeye uygun fiyatlarda, evcil hayvanınızın rahatlığı için doğru termometrelere Sürüngen Isıtıcıları kategorimizden bakabilirsiniz.

 

Sürüngen Isıtıcı Markaları

 

Sürüngeleriniz için satın alabileceğiniz ısıtıcı çeşitleri ve markalarından bazıları ; Jbl Reptil Sürüngen ısınma kayası mini ve midi boyutlarında, Trixie Sürüngen Isıtıcı Silikon Kablo 25w/4,5m , Exo Terra Yuvarlak Termometre 4,5 Cm, Trixie Sürüngen Isıtıcı Silikon Kablo 15w /3,5m., Trixie Sürüngen Dijital Isı Ve Nem Ölçer, Tetra Rapto Heater Rht 50 Kaplumbağa Plastik Isıtıcısı 10 L- 80 L hepsimama.com’dan satın alabilirsiniz.

 

Hepsimama.com’dan kaplumbağa, iguana, bukalemun, yılan gibi sürüngen hayvanlarınız için sürüngen ısıtıcılarını ve de mama, yem, bakım ürünler gibi onların her türlü ihtiyacını karşılayacak ürünleri bulabilirsiniz.Tüm hayvan sever sahiplerini mutlu etmek bizim işimiz.Satın aldığınız tüm ürünleri hızlı bir şekilde size teslim ediyoruz.Kargo bedava ürünlerin fırsatlarını da kaçırmayın! 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll