FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Özel Yemler ve Katkılar

  • katalog
  • liste


 

Özel Yem ve Katkılar

Çoğu hayvan severler kedi, köpek beslemek istemelerine rağmen gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay evcil hayvanlar beslemektedirler. Kuşlar, ötebilen ve bazı cinslerde ise konuşma yeteneğine sahip olan canlılardır. Evcil kuş cinslerinden evde en çok beslenen kuşlar; kanarya, muhabbet kuşu ve papağandır. Kuş yemleri zengin içeriği ile kuşların gelişimi için katkı sağlar ve de içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara karşı direnç sağlar.

Bazı kuş yemleri ise kuşlarda ihtiyacı olduğu özel durumlara göre içeriklere sahip olarak hazırlanmıştır. Örneğin muhabbet kuşunuz varsa ve konuşmada güçlük çekiyor ise, özel içeriğe sahip muhabbet kuşu konuşturucu yem kullanmanız tavsiye edilir.

Ayrıca kuşların vitamin eksikliği yaşamaları durumunda yemlerin haricinde kuş vitamini de kullanılması gerekmektedir. Kuş yemi direkt olarak kafesin ve yuvanın içerisine değil, kuşlar için özel üretilmiş kuş kafes yemliğine konulması gerekir. Ayrıca özel yem ve katkılar ile beraber kuş su kabına da su koymanın kesinlikle unutulmamalıdır.

Özel Yem ve Katkı Çeşitleri

Özel yem çeşitleri, beslediğiniz kuşun cinsine göre değişmektedir. Çünkü her cins kuşun besin ihtiyacı, sahip olduğu özellikler ve yiyebileceği besinler farklılık göstermektedir. Örneğin papağanlar çekirdek yemeyi çok sevmektedirler. Bu yüzden papağan çekirdeği onlar için hem besleyicidir.

Muhabbet kuşları, doğaları gereği konuşma kabiliyetine sahip papağan sınıfındandır. Konuşma güçlüğü çekmeleri durumunda muhabbet kuşu konuşturucu yem kullanılması tavsiye edilir.Kuşların çiftleştirilme dönemlerinde ise kızıştırıcı yem çeşitlerinden de yardım alınabilmektedir.

Güvercin cinsi kuşlar için tüm besin ihtiyacını karşılayacak ve tüylerinin sağlıklı olması için gerekli içeriklere sahip güvercin ek besin çeşitlerinden yararlanılabilir. Ayrıca piyasada yavru kuşlar için özel hazırlanmış, yavru kuş yemi bulunmakta olup, bu yemlerde kuşun gelişimi için ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Yavru kuş yeminin yanı sıra yetişkin kuş yemi içerisinde ise, kuşu hastalıklardan koruyucu direncini arttıran besinler bulunmaktadır. Kuş yemlerinin içinde tahıllar ve kurutulmuş ürünler yer aldığından, kuş yemi bolca alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz. Ve de kuş darı, kuş kondisyon arttırıcı, kuş öttürücü yem, kuş vitamini, mineralli kuş suyu, kuş yem takviyesi çeşitleri de kuşunuz için kullanabileceğiniz diğer özel yem katkı maddeleri çeşitleridir.

Özel Yem ve Katkı Markaları

Her bütçeye uygun kaliteli özel kuş yemleri hepsimama.com da mevcuttur. Başlıca kuş yemi markaları ; Nekton, Champion,Jungle, Versele Laga, Lora, Natüre Plan, Mar Deep Multisol, Deep Fix, Gold Wings, Gardenmix, Eurogold, Quik daha bir çok cins kuş yemi online petshop ‘umuzda bulunuyor. Online petshop hepsimama kuş yemi alışverişinin yanı sıra kuş vitamini için kuş kategorisine bakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll