FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Muhabbet Yemleri

  • katalog
  • liste

 

Muhabbet Yemleri

Çoğu kuş severler, gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay kuş cinsi sayılan muhabbet kuşu beslemeyi tercih ederler. Muhabbet kuşları ise bakımı kolay ve bir o kadar da sevecen ve sosyal hayvanlardır. Muhabbet kuşları Avustralya kökenli bir papağan cinsi kuş olup, diğer kuşların aksine konuşma yeteneğine sahip olan canlılardır. Bu sebeple de evcil kuş cinslerinden evde en çok beslenen kuşlardan biridir. Muhabbet kuşları yeme sistemleri açısından otçul hayvanlardır. Bu sebeple muhabbet kuşu yemi seçiminde hayvan severlerin çok çeşitli yemlerden seçim şansları bulunmaktadır.

Sevimli muhabbet kuşları otçul olmaları ile birlikte birçok yiyecek ve besinleri tüketebilir. Muhabbet yemleri, zengin içeriği ile muhabbet kuşlarının gelişimi için katkı sağlar ve de içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara karşı direnç sağlar.

Ayrıca muhabbet yemi içeriği zengin vitamin ve mineraller ile sevimli dostunuzun vitamin ihtiyacı karşılanmış olacak ve kaliteli yemler sayesinde de tüylerindeki parlaklığı fark edeceksiniz. Bu sebeple muhabbet yemlerinin kalitesi hayvan tüyü bakımı ve sağlığı açısından da önem arz etmektedir.

Peki muhabbet yemi nasıl verilir ? Günde bir ya da iki kez yem kabının tazelenmesi önerilmektedir. Kuş yemi direkt olarak kafesin ve yuvanın içerisine değil, kuşlar için özel üretilmiş muhabbet kuşu kafes yemliğine konulması gerekir. Ayrıca yem ile beraber kuş su kabına da su koymanın kesinlikle unutulmaması gerekmektedir.

Muhabbet Yemi Çeşitleri

Muhabbet yemi nedir ? Muhabbet kuşu yemleri diğer cins kuşların tükettiği yemlerin içeriğinden farklıdır. Çünkü her cins kuşun besin ihtiyacı ve yiyebileceği besinler farklılık göstermektedir. Eğer ki; muhabbet kuşu beslemekte iseniz; kullanmanız gereken yem muhabbet kuşları için özel hazırlanmış içeriğe sahip muhabbet kuşu yem çeşitleri olmalıdır. Muhabbet kuşu yemlerinin içeriğinde genel olarak; ananas arpa, armut, ayva, buğday, badem, bakla, bezelye, brokoli, çilek, darı, dut, elma, erik, havuç, mandalina, kayısı kavun, kiraz, kivi, şeftali, üzüm gibi meyve, tahıl çeşitlerinde besinler bulunmaktadır.

Ayrıca piyasada yavru muhabbet kuşu için özel hazırlanmış, yavru muhabbet yemi bulunmakta olup, bu yemlerde kuşun gelişimi için ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Yavru kuş yeminin yanı sıra, yetişkin muhabbet kuşu için ise yetişkin muhabbet yemi bulunmaktadır.

Bu yetişkin muhabbet yeminin içerisinde ise, kuşu hastalıklardan koruyucu direncini arttıran besinler bulunmaktadır. Muhabbet kuşu yemlerinin içinde tahıllar ve kurutulmuş ürünler yer aldığından, muhabbet kuş yemi bolca alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz. Eğer ki yemler harici kuşunuzu kendi hazırladığınız besinler ile beslemek istiyorsanız; vereceğiniz meyvelerin ve sebzelerin özellikle yıkanmış ve tarım ilaçlarından arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Muhabbet Yemi Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi muhabbet yemi  ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli muhabbet yemleri hepsimama.com da mevcuttur. 

En çok tüketilen muhabbet yemi markaları ; Chico, Champion, Jungle, Versele Laga, Gold Wings, Eurogold, GardenmixQuikWunder Vogel, Bonny ve daha bir çok cins kuş yemi online petshop ‘umuzda bulunuyor. 

Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni kuş malzemeleri ürünlerini takip edebilir ve muhabbet yemi en ucuz kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll