FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Yuvaları

  • katalog
  • liste

 

Kuş Yuvası

Kuş yuvaları, kuşların yavrulaması için insanlar tarafından yapılan yapılardır. Kutu şeklinde olabileceği gibi farklı model ve çeşitleri de bulunmaktadır. Bilindiği üzere doğada kuşlar, ağaç dallarından ve çeşitli materyallerden kendi yuvalarını yapmaktadırlar. Mucizevi bir inşaat sayılan bu kuş yuvalarının maalesef evlerde, kafeste yaşayan evcil kuşlar tarafından yapılması imkansızdır.

Bunun haricinde kuş yuvaları kafes dışında kuşların vakit geçirebileceği ikinci evleridir. Kafes dışına kuracağınız çeşitli kuş yuvaları ile kuş hem başka bir ortamda vakit geçirecek hem de eğlenecek. Kuş için uygun olacak tüm bu kuş yuvaları ürünlerini kuş yuvaları kategorisinde rahatça bulabilirsiniz.

Kuş Yuva Çeşitleri

Kuş için seçebileceğiniz birden fazla kuş yuvası çeşidi bulunmaktadır. Kuş yuvası seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar; kuş yuvasının kafese uygun monte edilebilir olası ve de kuşunuzun rahatça kullanabileceği bir yuva olmasıdır. Piyasada bulunan yuva çeşitleri; hindistan cevizi yuvahasır yuva , metal yuva, plastik yuva, kanarya kuş yuvası, muhabbet kuşu yuvası, hint bülbülü kuş yuvası, örme yuvayuva folluğu ve daha bir çok çeşit yuva olmak üzere çeşitli model ve malzemeden üretilmiştir. Yuva seçerken göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir husus yuvanın sağlıklı malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmenizdir.

Kuş yuvası, doğal ahşap malzemeden üretilmiş olursa, kuş hem kendini daha doğal ve rahat hissedecek hem de bu yuvada vakit geçirdiği için kendini daha mutlu hissedecektir. Eğer metal kuş yuvası alacaksanız, metal malzemeden üretildiği için yuvanın pas tutmayacak bir malzemeden üretildiğine emin olunuz.

Diğer dikkat edilmesi gereken ise, kuş yuvalarının temizlenebilir ve kuşun rahatça kullanabileceği bir yuva olmasıdır. Kuş yuvaları, kuşun cinsine, boyuna göre çeşitlere sahiptir. Küçük boy , orta boy ve büyük boy bulunmaktadır.

Kuş Yuva Markaları

Kuş yuvası olarak satın almak istediğiniz ürünlerin kaliteli ve güvenilir olması çok önemlidir. Kuş yuvası satın almada önemli olan pahalı bir kuş yuvası olması değil, kuşunuzun boyuna uygun olabilecek boyuta sahip ve kuşunuzun rahatça vakit geçirebileceği ona uygun bir yuva olması gerektiğidir.

Hepsimama.com'da bulabileceğiniz kuş yuva ürünleri markalarının bazıları şunlardır;Kardelen, Beaphar, Eastland, imac, Vitakraft, Quik, Trixie, Living World, Ferplast, Gold Wings, Karlie, Duvo, Fit Fly, Finch olmak üzere tüm kuş yuva ürünü çeşitleri hepsimama.com da bulunmaktadır.

Online petshop sitemizde sürekli yenilenen kuş yuvaları çeşitlerini takip edebilir ve en uygun alışverişinizi hepsimama.com da kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak yapabilirsiniz.  

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll