FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Yemliği

  • katalog
  • liste

 

Kuş Yemliği

Kuş yemliği, sevimli dostunuzun iştahla ve severek tükettiği kuş yemlerini yiyebileceği kaplardır. Bu sebeple kullanacağınız yemliklerin kullanım kolaylığı, kuş kafesine uygunluğu, kuşun tükettiği besin miktarı ve çeşidine uygun olacak genişliğe ve derinliğe sahip olan kaplar olmasına dikkat edilmelidir.

Seçeceğiniz kuş yemliği içerisinden kuşunuz rahatça ve zorlanmadan yemini tüketmelidir. Fakat unutmamak gerekir ki; kuşlar doğaları gereği ürkek canlılardır. Herhangi bir dış tehlike, gürültü ya da harekette kolayca korkabilmekte ve hatta bu durumlarda kimi zaman yemliklerinin ve mama kaplarının içerisine bile girebilmektedirler. Bu sebeple seçecekleri yemlik ve mama kaplarının devrilmeyecek şekilde olan, kafese monte bir kuş yemi kabı olması tavsiye edilmektedir.

Kuşlar yemek yemeyi ve çekirdek tarzı tohumları kırıp yemeyi çok seven canlılar oldukları için yem kabını sahiplenecek, yem kabının yerini algılayabilecek ve ona ait olduğu bilincini kazanacaktır. Kuşunuz için yem kabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise; yemliğin kolayca temizlenebilir olması ve yemliğin sağlıklı bir materyalden üretilmiş olmasıdır.

Eğer kafes içerisinde birden fazla sevimli kuş dostlarınız varsa yeterli yem sağlayabilmek için birden fazla yem kabı satın alabilirsiniz. Tek kuşun yaşadığı kuş kafeslerine genellikle iki adet yem kabı konulmaktadır. Ayrıca kuş yemliği nereye konulmalı sorunun cevabı kuşunuzun kolayca ulaşabileceği ve gözünün önünde bulunan ulaşabileceği bir köşeye ve de kafesinin içerisinde yemlik için özel olarak hazırlanmış bölmelere konulması gerekir.

Kuş Yemliği Çeşitleri

Kuşunuzun yaşı, yediği besinler ve tükettiği yem miktarına göre yemliğin büyüklüğünü ve çeşidini seçmeniz gerekir. Peki kuş yemliği nasıl olmalı ? Piyasadaki kuş yemliği yapımı , kuşun yaşına ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin yavru bir kuş için kuş yemliği küçük boy, kuş yemliği orta boy kullanılabilmektedir.

Kuş yemliği yapısı ve malzemesi açısından da birçok çeşide sahiptir. Bunlar; vidalı, , plastik , askılı , ahşap , çelik, kuş akıllı yemlik, kristal yemlik, sebzelik tutacağı olmak üzere kuşunuz için uygun olabilecek birçok malzemeden yapılmış yemlik modelleridir.

Kuş yemi materyalinin seçiminde önemli olan yemliklerin bakteri ve mikrop barındırma elverişli olmamasıdır. Kuş sebzelik yemliği, kuşların içerisine koyacağınız marul, meyve gibi seveceği yiyebilecekleri kaplardır. Ayrıca belirtilmelidir ki; kuşunuz için sunacağınız yemlik kabının yanına mutlaka her öğün için kuş suluğu içerisinde su eklemeniz gerekmektedir. 

 

Peki kuş yemliği nasıl olmalı ?

Yemlikler , kuşun yaşına ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin yavru kuş için kuş yemliği küçük boy, kuş yemliği orta boy kullanılabilmektedir.Yemlikler yapısı ve malzemesi açısından da birçok çeşide sahiptir. Bunlar; vidalı yem kabı, metal , plastik , askılı , ahşap , çelik, akıllı yemlik, plastik mama kabı, kristal yemlik, sebzelik tutacağı olmak üzere kuşunuz için uygun olabilecek birçok malzemeden yapılmış yemlik modelleridir.

Kuş yemi materyalinin seçiminde önemli olan yemliklerin bakteri ve mikrop barındırma elverişli olmamasıdır. Kuş sebzelik yemliği, kuşların içerisine koyacağınız marul, meyve gibi seveceği yiyebilecekleri kaplardır. Hayvanınız için yemlik alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise; eğer metal ya da çelik yemlik alacaksanız paslanmayacak ve temizliği kolay olabilecek yemlikler almalısınız. Ayrıca belirtilmelidir ki; kuşunuz için sunacağınız yemlik kabının yanına mutlaka her öğün için kuş suluğu içerisinde su eklemeniz gerekmektedir.

 

Kuş Yemliği Markaları

Hepsimama.com sanal evcil hayvan satış sitesinde bulabileceğiniz yemlik markalarından bazıları şunlardır; Vixpet akıllı yemlik çift bölmeli, Percell kuş suluğu ve yemliği, Silo kuş yemliği, Trixie yemlik olmak üzere kuş yemlik modelleri hepsimama.com da bulunmaktadır.

Kuşunuz için hepsimama yemlikler en kaliteli ve uygun kuş mamaları ve daha birçok kuş malzemeleri çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Sizin için en ucuz kuş yemlikleri; kaliteli, güvenilir ve hızlı şekilde olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll