FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Yemleri

  • katalog
  • liste

 

 

Kuş Yemi

Çoğu hayvan severler kedi, köpek beslemek istemelerine rağmen gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay evcil hayvanlar beslerler. Kuşlar ise bakımı kolay ve bir o kadar da sevimli hayvanlardır. Kuşlar, ötebilen ve bazı cinslerde ise konuşma yeteneğine sahip olan canlılardır. Evcil kuş cinslerinden evde en çok beslenen kuşlar; kanarya, muhabbet kuşu ve papağandır.

Kuş yemleri zengin içeriği ile kuşların gelişimi için katkı sağlar ve de içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde hastalıklara karşı direnç sağlar. Kuş yemlerinin içeriğine bakıldığında bulunması gereken besinler; yulaf, çekirdek, tohum, tahıl, taze meyve gibi besinler olmalıdır. Ayrıca kuş yemi içeriği zengin vitamin ve mineraller ile sevimli dostunuzun vitamin ihtiyacı karşılanmış olacak ve kaliteli yemler sayesinde de tüylerindeki parlaklığı fark edilecektir. Bu sebeple kuş yemlerinin kalitesi hayvan tüyü bakımı ve sağlığı açısından da önem arz etmektedir.

Peki kuş yemi nasıl verilir ? Günde bir ya da iki kez yem kabının tazelenmesi önerilmektedir. Yem direkt olarak kafesin ve yuvanın içerisine değil, kuşlar için özel üretilmiş kuş kafes yemliğine konulması gerekir. Ayrıca yem ile beraber su kabına da su koymanın kesinlikle unutulmaması gerekmektedir.

Kuş Yemi Çeşitleri

Kuş yemi kuşun cinsine göre farklılık gösterir mi? Kuş yemi çeşitleri, beslediğiniz kuşun cinsine göre değişmektedir. Çünkü her cins kuşun besin ihtiyacı ve yiyebileceği besinler farklılık göstermektedir. Eğer ki kuşunuz kanarya cinsi kuş ise; kraker , ay çekirdeği ve kanaryalar için özel hazırlanmış içeriğe sahip olan yemleri tercih edebilirsiniz. Kanaryalar oldukça güzel ötüşe sahiptirler, ötüş kalitesi yemlerle de bağlantılı olup kuşunuzun kaliteli kuş yemi yemesi önerilmektedir.

Kuşunuz papağan ise; kanaryalar gibi ay çekirdeği yiyebilir. Ayrıca papağanlar için özel hazırlanmış yemin içerisinde; tahıl, tohum, taze meyveler ve sebzeler bulunmaktadır. Papağanlar, konuşma yeteneğine sahip kuşlardır. Bu sebeple kullanacağınız papağan yemi kaliteli olmalıdır.

Kuşunuz muhabbet kuşu ise; kullanmanız gereken yem muhabbet kuşları için özel hazırlanmış içeriğe sahip muhabbet kuşu yemi olmalıdır. Ayrıca piyasada yavru kuşlar için özel hazırlanmış, yavru kuş yemi bulunmakta olup, bu yemlerde kuşun gelişimi için ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Yavru kuş yeminin yanı sıra yetişkin kuş yemi içerisinde ise, kuşu hastalıklardan koruyucu direncini arttıran besinler bulunmaktadır. Kuş yemlerinin içinde tahıllar ve kurutulmuş ürünler yer aldığından, yem bolca alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz.

Kuş Yemi Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi kuş yemi ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli kuş yemleri hepsimama.com da mevcuttur.

En çok tüketilen kuş yemi markaları ; Chico, Champion , Jungle , Versele Laga, Lora ve daha bir çok cins kuş yemi online pet shop ‘umuzda bulunuyor. Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni kuş malzemeleri ürünlerini takip edebilir ve kuş yemi en ucuz ve taze olarak sipariş verebilirsiniz.

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll