FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Tüneği

  • katalog
  • liste
Kuş Tüneği

Kuşlar da dahil olmak üzere kanatlı hayvanlar doğaları gereği buldukları çıkıntılara tünerler. Bu sebeple kafeste yaşayan kuşlar için kendilerini doğal ortamlarında hissedebilmeleri için kafese kuş tüneği konulması önerilmektedir.

Kuş tüneği ne işe yarar ? Kafesin elverdiği şekilde birden fazla tünek konulması kuşunuzun lehine olacaktır. Çünkü kuşlar kafes içerisinde uçmak için yeterli alana sahip değildirler. Bu tünekler sayesinde hem kendilerini doğal yaşam ortamlarında hissedecek, hem oyun oynayıp keyifli vakit geçirecek, hem de hareket etmiş olacaklardır. Kuş ve kuşun kafesine uygun olacak tüm bu tünekleri ürünlerini hepsimama kuş tüneği kategorisinde rahatça bulabilirsiniz.

Kuş Tüneği Çeşitleri

Kuş için seçebileceğiniz birden fazla tünek çeşidi bulunmaktadır. Tünek seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar; tüneğin kafese sığabilmesi ve kafes için uygun olması ve de kuşunuzun rahatça kullanabileceği bir tünek olmasıdır. Piyasada bulunan tünek çeşitleri; plastik , koton , gerçek dal , aynalı , zilli , kumlu , ayaklı, ağaç , eğitim , ahşap , doğal tünekler, olmak üzere çeşitli model ve malzemeden üretilmiştir.

Kuş tüneği seçerken göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir husus tüneğin doğal ahşaptan üretilmiş olmasının daha sağlıklı olacağıdır. Kuş tüneği hangi ağaç dalından olursa olsun, tünek doğal ahşap malzemeden üretilmiş olursa, kuş hem kendini daha rahat hissedecek hem de bu tüneği dalını çiğneme imkanına sahip olup, kendini daha mutlu hissedecektir.

Diğer bir dikkat edilecek durum ise, tüneğin temizlenebilir olması ve kuşun rahatça kullanabileceği bir tünek olmasıdır. Kuş tünekleri, kuşun cinsine ,boyutuna ve kafes genişliğine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Küçük boy , orta boy ve büyük boy tünekler bulunmaktadır.

Kuş Tünek Markaları

Hepsimama.com’da bulabileceğiniz tünek markalarının bazıları şunlardır; Kardelen, Beaphar, Eastland, imac, Vitakraft, Quik,Trixie, Living World, Ferplast, Gold Wings, Karlie, Duvo, Fit Fly olmak üzere tüm kuş tüneği ürünü çeşitleri hepsimama.com da bulunmaktadır.

Sevimli evcil hayvan dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve güvenilir tüneklerin yanı sıra kuş yemliklerini de ucuza ve birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan satın alabilir ve bir tık ile dilerseniz kapıda ödeme avantajından da yararlanarak evinize kargo ile getirtebilirsiniz. Hepsimama’ya gel, kuş tüneği al .

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll