FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Tırnak Makasları

  • katalog
  • liste

 

Kuş Tırnak Makası Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kuş ile günlük olarak ilgilenmek, bakımını ve temizliğini sağlamak zorunda olduğunuz bir gerçektir. Kuşlar, özenli ve titizce bakım isteyen canlılardır. Bu sebeple kuşunuzun; barınması, beslenmesi, sizinle bağ kurması, kendini güvende ve mutlu hissetmesi, vücut bakımı, temizliği, hastalık takibi çok önemlidir. Kuşlar kendi kendilerine temizlenebilen özellikte canlılardır.

Sizin yardımınız ile kuş bakımını sağlamanız için yapmanız gerekli olan bir bakım ise tırnak temizliğidir.Kuşun tırnakları kesilmesini gerektirecek kadar uzamış ise kesilmesi tavsiye edilir. Çünkü uzayan tırnaklar hem kuşunuzun hareketini kısıtlar hem de aynı kafes içerisinde birden fazla kuş bulunuyorsa, birbirlerine zarar verebilme ihtimali yaratır. Sevimli dostumuzun tırnak bakımını sahipleri ya da veteriner hekim tarafından yapılmalıdır.

Kuşlar için özel üretilmiş makaslar ile kuşun uzayan tırnaklarını ideal boya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kuş Tırnak Makası Kullanımı

Kuş için üretilmiş kişisel bakım ürünlerinin başında kuş için özel üretilmiş tırnak makasları yer almaktadır. Kuşlar doğaları gereği oldukça hareketli ve ürkek canlılardır ve tırnak kesme işlemi zor olabilecektir. Bu sebeple kuşun tırnaklarını keserken hayvanınızın ürkütmeden ve sakince tutup bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekir. 

Tırnak kesimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kuşun tırnağının kesilmesi gereken kısmı çok dikkatli tespit etmelisiniz. Kuş tırnağında ölü ve canlı doku olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Tırnağı keserken canlı dokuya kesinlikle dokunmayın. Canlı dokuların içerisinden damarlar geçtiği için , canlı dokunun kesilmesi durumunda hayvanınızın canının yanmasına ve hatta enfeksiyon kapmasına sebep olabilirsiniz.; tırnaktaki pembe kısma yakın olan yerden kesilmemelidir.

Tırnak kesiminde işlem sırasında çok zorlanılması durumunda bu işlem için veterinerden yardım almayı deneyebilirsiniz.

Kuş Tırnak Makası Çeşitleri

Kuşlara özel üretilmiş tırnak makasları bulunmaktadır. Kuşun sağlığı açısından kesinlikle normal makas kullanmayınız. Bunun haricinde diğer kedi ve hamster gibi petler için üretilmiş tırnak makasları da kuşunuzun tırnaklarını kesmek için kullanılabilmektedir. Eğer ki kedi, köpek, kemirgen için özel olarak üretilmiş tırnak makası satın alacaksanız, kuş için kullanmanız tavsiye edilen bu tırnak makaslarının boyunun small ( küçük boy ) olmasına özellikle dikkat edilmelidir.  

Kuş Tırnak Makası Markaları

Kuş için kullanacağınız makasın kaliteli ve güvenilir ürünler olması çok önemlidir. Hepsimama.com’da bulabileceğiniz kuş için tırnak makası markalarından bazıları şunlardır; Trixie, Eastland, Pet , Eurogold markalarına ait tüm kuş tırnak makası çesitlerini hepsimama.com ’dan satın alabilirsiniz.

Kuşunuz için en kaliteli ve uygun kuş tırnak makası fiyatları ile hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen online sanal petshopda sürekli yenilenen kuş malzemeleri çeşitlerini takip edebilir ve kuşunuz için en uygun ürünleri kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz.

Sevimli evcil hayvan dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve güvenilir kuş tırnak makaslarının yanı sıra diğer tüm kuş malzemelerini de ucuza ve birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan satın alabilir, dilerseniz kuş tırnak makası kapıda ödeme avantajı ile bir tık ile evinize kargo ile getirtebilirsiniz. Hepsimama’ya gel kuş tırnak makası al

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll