FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Suluğu

  • katalog
  • listeKuş Suluğu

Kuş suluğu, hayvanınızın su ihtiyacını karşılayabileceği ağız yapısına ve yaşam sürdüğü kafese uygun özel üretilmiş su kabıdır. Bu sebeple hayvanınız için kullanacağı suluğu seçerken, özellikle yapısının kuş suluğu olmasına dikkat edilmelidir

Kuşlar yem yemeyi çok seven, serbest vakitlerinde uçup antrenman yapan ve de oldukça hareketli canlılardır. Yüksek eforlu hareket ise bir o kadar su tüketimi zorunluluğunu beraberinde getirir. Bu sebeple hayvanınıza kafesinde her daim su kabı bulunmalı ve yem verdiğiniz sırada ayrıca mutlaka taze su bırakmanız gerekmektedir. Kuşlar diğer tüm canlılar gibi kafesini sahiplenecek, eşyalarının yerlerini benimseyecek, yani yem kabı gibi suluğunu ve su kabını da sahiplenecek ve ona ait olduğu bilincini kazanacaktır.

Kuşlar gün içerisinde çok fazla su içmeseler de; su kaplarının mutlaka temiz olması ve taze su olması gerekmektedir. Kuş için su kabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise; suluğun kolayca temizlenebilir olması ve suluğun sağlıklı bir materyalden üretilmiş olmasıdır.  Belirtilmelidir ki; suluğun temizliği içerisinde bakteri üremesine izin vermemek adına ve kuşunuzun dostunuzun sağlığı açısından her gün temizlenmeli ve içerisindeki su yenilenmelidir.

Kuş Suluğu Çeşitleri

Kuş suluğu kapağından ayrılır ve su kabına ters şekilde su doldurulur, kapağı geri takılıp çevrilerek ve kafese takılır. Peki kuş suluğu nasıl temizlenir ? Aynı şekilde kapak çıkarılıp lavaboda elde yıkanmalıdır.

Kuşlar için bir çok kuş kafesi suluk çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; akıllı kuş suluğu, bilyalı suluk, muhabbet kuşu suluğu , kanarya suluğu, güvercin suluğu, bilyeli suluk, cam suluk, döküm, dekoratif , nipelli , plastik suluktur.

Evcil hayvanınız için suluk alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise; eğer ucu metal aksamlı olan kuş suluğu alacaksanız; uç aksanı  pas tutmayan ve temizliği kolay olabilecek yemlikler almalısınız. Ayrıca belirtilmelidir ki; hayvanınız için sunacağınız mama belirli aralıklarla olurken, su kabının ise her daim dolu olmasına dikkat edilmelidir.

Kuş Suluğu Markaları

Unutmayın ki; hayvanınızın sağlığı ve kabın temizlik kolaylığı açısından kaliteli suluk almanız önerilir. Hepsimama.com.'da bulabileceğiniz suluk markalarından bazıları şunlardır; Trixie, imac suluk , Albatros , Kardelen suluk, Flip , Living World kuş suluğu, Nature Plan , Ferplast  gibi bir çok suluk markaları hepsimama.com da bulunmaktadır.

Hayvanınız için hepsimama kuş suluğu ve daha birçok kuş malzemeleri çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Sizin için en ucuz kuş sulukları; kaliteli, güvenilir ve hızlı şekilde olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Online sanal petshop hepsimama.com da sürekli yenilenen kuş suluk modelleri yanında hayvanınız için diğer kuş malzemeleri de bakabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile kuş su kabı satın alabilirsiniz

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll