FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Kumu

  • katalog
  • listeKuş Kumu

Kuşlar da kediler ve köpekler gibi evcil hayvanlar için özel olarak üretilmiş kumlar kullanırlar. Peki; kuş kumu nedir ? Kuşların sindirim sistemi diğer hayvanlardan farklı olarak çalışmaktadır. Kuşlar yedikleri yemekleri önce kursaklarında biriktirerek yiyecekleri yumuşatır. Öğütme işlemi ise taşlıkta gerçekleşir, yiyecekler burada sindirilir ve bağırsaklara gider. Kuş kumu ise kuşların sindirim sisteminde yardımcı olur ve kuşların sindirim esnasında daha az yorulmalarını sağlar. Ayrıca kuş kumları vitamin ve mineral desteği de sağladığı için kuşlar için yararı ve önemi büyüktür. Bu sebeple kuş kumu faydaları sayesinde kuşlar için bu ürünler hem hayatı kolaylaştıracak hem de sevimli can dostunuz için sağlıklı bir yaşam sağlayacaktır. Kuş için gerekli olan tüm ürünleri hepsimama kuş kumu kategorisinde rahatça bulabilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Kumu

Piyasada farklı cins kuşlar için özel olarak üretilmiş kuş kumu çeşitleri bulunmaktadır. Kuş kumu çeşitlerinden biri de muhabbet kuş kumudur. Muhabbet kuşları da tıpkı diğer kuşlar gibi sindirimi farklı işlemekte ve sindirim işlemi taşlıkta gerçekleşmektedir. Kuş kumları hem muhabbet kuşunun sindirimine yardımcı olacaktır hem de kullanan tüm kuşların uzun vadede ömürlerinin uzamasını sağlamaktadır.

Kuş Kumu Nasıl Kullanılır ?

Kuş kumunun kullanılması hususunda kuş kumu nereye konulur sorunun cevabı şu şekildedir. Kuş kumunun kafesin belirli bir bölüme konulması gerekmektedir. Bu kumlar diğer kedi kumu ve köpek kumu gibi kafes ve yuvanın tabanına dökülerek kullanılmamaktadır. Kuş kumu yem kaplarına konulmalıdır. Bu kumlar yemlik kaplarından bir tanesine konulabileceği gibi, kuş kumu için özel olarak kuş kumu kabı da edinilebilir. Unutulmaması gerekir ki; kuş kumu tek başına bir kuş yemi ya da kuş besini değildir.

Kuş yemi sadece kuşların sindirimi için destek sağlayıcı bir üründür. Aynı zamanda kuş yemi kullanan kuşlar vitamin ve mineral bakımından ek takviye aldıkları için daha sağlıklı olacaktırlar. Kuş kumunun diğer bir yararı ise bu vitamin ve mineraller sayesinde kuşların tüylerinin daha sağlıklı olması ve iskelet sisteminin de daha sağlam olmasını sağlamasıdır. Kuş kumu çeşitleri arasında ayrıca aromalı kuş kumları da bulunmaktadır. Çilekli , anasonlu, limonlu kuş kumları kötü kokular ile mücadele etmekte ve güzel bir koku vermektedir. Bu sebeple kuş yemi alacağınız zaman alışverişlerinize kuş kumunu da eklemeyi unutmayınız.

Kuş Kumu Markaları

Hepsimama.com' da bulabileceğiniz kuş kumu ürünleri ve markalarından bazıları şunlardır; Witte Molen, Gold Wings, Sanibird, Karlie, Vitakraft, Bonny, Eurogold, Quik, Hagen, Percell, Living World ve daha birçok aradığınız tüm markalarda kuş için kum çeşitleri hepsimama.com da bulunmaktadır. Hayvanınız için en kaliteli ve uygun kuş kumu ürünleri çok uygun fiyatlar ile hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

Sevimli evcil hayvanlarınız için piyasadaki kaliteli ve güvenilir kuş kum ürün çeşitlerinin yanı sıra diğer tüm kuş malzemeleri çeşitlerini de ucuza ve birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan satın alabilirsiniz.  

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll