FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kuş Kafesleri

  • katalog
  • liste

 

Kuş Kafesi

Can dostunuz kuşunuzun sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için kuş kafesinin önemi büyüktür. Eğer ki evinizde birden çok kuşunuz var ve birbirleri ile anlaşamıyorlar ve birbirlerine zarar veriyorlarsa güvenlik ve sağlıkları açısından evde kuş kafesi birden fazla sayıda kullanmak gerekebilir.

Fakat unutmamak gerekir ki; kuş için ayırdığınız kafes alanı kendi büyüklüğüne uygun olacak seçilmelidir. Çünkü kuşlar hareket etmeyi çok seven ve geniş kafes alanı ihtiyacı duyan hayvanlardır. Bu yüzden eğer kafes alacaksanız, alabileceğiniz ölçüde büyük kuş kafesi almanız önerilmektedir. Bazı kuş besleyen hayvan severler beslemekte oldukları kuşun herhangi ufak bir kafesde de beslenebileceğini düşünmektedirler.

Kafesin içerisinde ise hareket kolaylığı ve hayvanın antrenman yapabilmesi için tünek ve salıncaklar gibi kuş oyuncakları konulması gerekmektedir.. Hayvanınız için hepsimama.com da bulunan bu kafes modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Kuş Kafesi Boyutları

Hayvanınız için uygun kuş kafesi yapımı için, hayvanınızın büyüklüğüne, cinsine ve rahat hareket imkanı olabilecek bir kafes seçimi düşünülmelidir. Kafes boyutu;   büyük ve küçük olmak üzere olmak üzere farklı alternatiflerde üretilmiştir.

Hayvanınızın vakit geçireceği konforlu ve geniş bir alana sahip olsun istiyorsanız; yeterli alana olacak şekilde arasından tercih etmeniz gerekir. Örneğin muhabbet kuşu kafesi için ufak veya orta boy kuş kafesi kullanabilirsiniz. Kuşunuz jako papağanı gibi büyük bir kuş ise; jako papağanı kafesi olarak büyük kafes seçmelisiniz.

Peki kuş kafesi nasıl olmalı ? Yavru hayvanınız için yavru kuş kafesi mi yoksa yetişkin kuş kafesi mi tercih etmelisiniz? Öncelikle hayvanınız yavru ise yavru kuşun da bir gün büyüyeceğini düşünerek yetişkin bir kafes almaya çalışmalısınız. Önerilmekte olan kafes boyutu alabileceğiniz kadar büyük bir kafes olmalıdır. Çünkü kuşlar yaşam alanı olan kafeslerinin içerisinde hareket edecek ve zaman zaman antrenman yapacaklardır.Kafese mutlaka kuş yemliği ve suluğu eklenmelidir.

Ayrıca kafesin içerisine çeşitli oyuncaklar, hareket edebileceği ve antrenman yapabileceği oyun alanları; kısacası kafes aksesuarları bulunması gerekmektedir. Kuş tüylerinin toparlanması ve temizliği için kafese kuş kafes tülü kullanmanız da önerilmektedir. Kuş kafes çeşitleri; ahşap kafes, pirinç kafes, metal kafes olmak üzere birçok çeşit kuş kafesi bulunmaktadır. Ayrıca kafes askısı, kafes altlığı, kafes askılığı, kuş kafes aynası, kafe bezi gibi kuş kafesi malzemeleri çeşitleri hepsimama.com da bulunmaktadır.

Kuş Kafesi Markaları

Hayvanınız için uygun olan kuş kafesi ölçüleri tarafınızca belirlendikten sonra kuş kafesleri modelleri kaliteli olarak hepsimama online petshop da sizleri bekliyor. 

Hepsimama.com 'da bulabileceğiniz tavsiye edilen kuş kafesleri çeşitleri markaları şunlardır; Dayang, Ferplast, Imac, Fit Fly gibi birçok kuş kafesi ucuz ve güvenilir olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

Online sanal petshop hepsimama.com da sürekli yenilenen kafes modellerinin yanında kuş kafesi aksesuarları da bakabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile alışveriş yapabilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll