KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Köpek Maması

  • katalog
  • liste
 

Köpek Maması

Köpek mamaları, köpeğin yaşı ve ırkına göre kullanımı değişkenlik göstermektedir. Kullanılması gereken mamaların yaşlarına göre ayrımı; yavru köpek mamasıyetişkin köpek maması ve yaşlı köpek maması olarak üç kategoriye ayrılmıştır. Irklara göre köpek maması seçimi ise; küçük köpek ırkıorta köpek ırkı ve büyük köpek ırkı olması gerekmektedir. Bu sebeple köpeğinizin sağlıklı beslenmesi açısından öncelikle köpeğinizin yaş kategorisini ve ırk kategorisini belirleyerek köpeğinize mama satın almalısınız. Bu durum mamaların içeriği ve içeriğindeki mama taneciklerinden kaynaklanmaktadır.

Mama kategorileri sizin köpeğinizin gelişimine yönelik en doğru beslenmeyi sağlamaktadır. Bilinmelidir ki; yetişkin bir köpeğin çene ve ağız yapısı ve gelişimi yavru köpek ile aynı olmamaktadır. Bu sebeple yanlış mama almanız durumunda, farklı bir kategoriye giren köpeğiniz sorun yaşayabilir.

Yavru Köpek Maması

0-12 ay arasındaki köpekler yavru köpek kategorisine girmektedir. Kullanması gereken mama ise, köpek maması yavru tercihi olmalıdır. Yavru köpeklerin beslenmesi ve kullandığı mamalar, onların gelişimi açısından kas, eklem yapısı ve bağışıklık sistemleri açısından oldukça önem taşıyacaktır. Köpeğinizin, yavru iken kullanacağı yavru köpek mamaları onların çene ve diş yapılarını geliştirmekte olduğundan, bu gelişimi sağlığı açısından ileride oldukça önem taşıyacaktır.

Yetişkin Köpek Maması

1-7 yaş arasındaki köpekler yetişkin köpek kategorisine girmektedir. Eğer ki yavruluk döneminde doğru mama seçimi yapmış ve yavru mamaları kullanmış iseniz ağız ve diş gelişimini doğru tamamlamış olacağından, yetişkinlik ve yaşlılık döneminde ağız ve diş bakımından sağlıklı olacaktır. Yetişkin mamalarda önemli olan yetişkin ve hareketli olan köpeğinize gereken enerjiyi ve besin değerlerini sağlamasıdır.

Yaşlı Köpek Maması

7 yaş ve sonrası köpekler yaşlı köpek kategorisine girmektedir. Yaşlı köpek mamalarında köpeğinizin değişmekte olan metabolizma ve hareketliliğine yönelik uygun ve ihtiyaçları olan besini sağlamayı amaçlamaktadır. Yaşa bağlı olarak hareketliliğin azalması sebebiyle bu mamalarda enerji dengelenmekte ve gereksiz kilo alımının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Özel Köpek Mamaları

Irklara ve yaş kategorilerine göre mamalarının haricinde köpeğinizin özel durumlarına yönelik mamalar bulunmaktadır. Bunlar, light, yüksek enerjili mamalar, kısırlaştırılmış mama, tahıllı mama, tahılsız mama, düşük tahıllı mama,yaş mama, kuru mama gibi çeşitli köpek mamalarıdır. Kısacası köpeğim için doğru olan mama hangisidir ve nereden almalıyım sorularına cevap olarak biz hepsimama ailesi olarak sizlere doğru ve kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

Köpek Maması Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi ucuz köpek maması ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli köpek mamaları hepsimama.com da mevcuttur.

Köpek mamaları için en lezzetli olan mama çeşitleri; balık etli mama , dana etli mama, domuz etli mama, geyik etli mama, hindi etli, sığır etli, ördek etli, tavşan etli köpek mamasıdır. Purina, Proplan, Royal Canin, Acana, Advance, Brit Care, Barf, Pro Choice, Los Canıs,, Hills c/d, Droplan, ND , Dr Sacchi, Econature, Eukanuba,  Brit Premium, N&D, Acana Heritage  online mağazamızda bulunan köpek mamalarından bazılarıdır.

Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni köpek mamalarını takip edebilir ve köpeğiniz için en uygun olan yavru köpek maması, yetişkin köpek maması ve yaşlı köpek maması alışverişinizi kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile köpek maması satın alabilirsiniz.

 

 
 
 
 
Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll