KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kedi Tuvaletleri

  • katalog
  • listeKedi Tuvaletleri

Kediler temizlik konusunda oldukça duyarlı, hassas ve içgüdülere sahip varlıklardır. Peki kediler tuvaletlerini nasıl yaparlar ? Kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra içgüdüsel olarak toprağı eşeleme hareketi yaparlar. Bu davranış anneleri tarafından onlara kazandırılmıştır. Bu sebeple evdeki kedi dostunuzun bu davranışı için kendisine ait bir kedi tuvaleti kabı ve bu kabın içerisinde de kedi kumunun olması gerekmektedir.

Kedi Tuvaleti Nereye Konmalı ? Kedi Tuvaleti Eğitimi Nasıl Kazandırılır?

Yavru kedinin, kedi tuvaleti alıştırma için yapılması gerekenler çok basittir. Kedinizin kedi tuvaleti kabına alışması için ilk zamanlar kedinizin hareket alanlarını kısıtlamalı ve tuvalet kabını bulabilme imkanını sağlamalısınız. Yavru kedi yediği mamadan sonra ortalama 10 dakika içerisinde tuvaletini yapacaktır. Bu sebeple tuvalet ihtiyacı olabileceğinden kedi tuvaleti kabını, yavruya yakın olan ve görebileceği bir yere koymanız gerekmektedir. Bu şekilde yavru kedi, tuvaletine alışır. Fakat yavru kediler ilk zamanlarda kapalı tuvaletini kullanmakta zorlanacaklarından bir süreliğine açık kedi tuvaleti kullanmaları tavsiye edilir. Peki; kedi tuvaleti alırken nelere dikkat edilmelidir? Yetişkin kediler için ise; büyük olarak kapalı tuvalet kullanılması önerilir. Kediler içgüdüsel olarak tuvaletin üzerini kapatacakları için açık tuvaleti kullanmanız durumunda kedi kumunun da etrafa dağılması kaçınılmaz olacağı unutulmamalıdır. Bu sebeple kedi tuvaleti açık mı kapalı mı ya da hangi kedi tuvaleti daha iyi , karar vermek sizin tercihinize kalmaktadır. Kedilerinizin hijyeni için; tuvalet bakımı yapmayı ve tuvaleti dezenfekte etmeyi unutmayınız.

Kedi Tuvaletleri Çeşitleri

Kediler için birçok çeşit kedi tuvaleti bulunmaktadır. Saymak gerekirse; açık kedi tuvaleti ve kapalı kedi tuvaleti başta olmak üzere kedi kumu kabı çeşitleri bulunmaktadır. Kapalı kedi tuvaleti hem kedinizin içgüdüsel olarak görünmek istemeyeceği için rahat kullanabileceği, sahipler açısından da koku yapmayan kedi tuvaleti çeşididir. Fakat yine de tuvalet için kedi tuvaleti koku giderici kullanılmasında yarar vardır. Bazı kedi sahipleri kedi tuvaleti balkon içerisinde olacak şekilde konumlandırır. Ayrıca; otomatik kedi tuvaleti, elektrikli kedi tuvaleti olmak üzere farklı kedi tuvaleti türleri ve farklı kedi tuvaleti boyutları bulunmaktadır. Otomatik kedi tuvaletleri, kullanım açısından çok pratik olup kedi tuvaleti kendini otomatik temizliyor olacaktır. Temizlik açısından ayrıca kedi tuvaleti paspası kullanılması önerilmektedir. Kedinizin seçtiği ve kediniz için en uygun kedi tuvaleti çeşitlerini hepsimama online petshop sayfamızdan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

 Kedi Tuvaleti Markaları

Kedi tuvaletinin kediniz tarafından kolaylıkla kullanılması ve kaliteli çok önemlidir. Hepsimama.com ‘ da bulabileceğiniz tavsiye edilen kedi tuvaleti markaları ndan bazıları şunlardır; imac maddy, Moderna Flip, Petcorn kedi, Imac, Zuma gibi birçok markadaki kedi kumlarını hepsimama.com’dan güvenli alışveriş ile kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen kedi tuvalet çeşitleri ile aradığınız tüm kedi ürünleri burada. Sanal petshop hepsimama.com kedi tuvaleti alışverişinizi kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş verebilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll