KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kedi Tasmaları

  • katalog
  • liste

 
Kedi Tasmaları

Kedi tasmaları, can dostunuz kedinizin güvenliği açısından gündelik hayatta kullanabileceğiniz gereken aksesuar çeşitlerindendir. Kedinizin kaybolması gibi bir durumda akla gelecek en yararlı yöntem kedinizde takılı olan kedi tasması olacaktır. Ayrıca günümüzde bir çok kedi sahibi kedisini dışarıda gezdirmek için kedi tasması kullanmaktadır.

Kullanacağınız kedi tasmaları nasıl kullanılır sorusuna cevap; kedinizi tasma takmaya mümkün olduğunca erken alıştırmanızı tavsiye ederiz. Kullanacağınız kedi tasmasının rahatlarına düşkün olan kedileri rahatsız etmeyecek ve hafif tasmaların kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kedi tasmaları hakkında bilgi olarak; köpek tasma alıştırma sürecine köpeğiniz 3 veya 4 aylık iken başlamanız ve sevmemesi sorunu gibi durumları da göze alarak takmaya devam etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada köpeğin tasmaya alışması süresince hangi köpek tasma modelleri kullanacağınız önemli bir seçimdir. Çünkü her tasmanın kediniz için uygun olmama ihtimali bulunmaktadır. Kullanmanız gereken tasma modelleri; kedi tasması boyun mu yoksa köpek tasması göğüs ya da köpek tasması belden mi olacağına karar verilirken önemli olan ayrım köpeğinizin ırkı, fiziki yapısı olacaktır.

Kedi Tasma Çeşitleri

Kedinize takacağınız kedi tasması çeşitleri aslında her amaç için ayrı olarak üretilmiştir. Örneğin çıngıraklı tasma; kedinizin kısa mesafe gezilerinde rahatça gezmesini ve kaybolmasını engelleme amacı bulunan bir tasma çeşidi olup, üzerindeki ses çıkaran çıngıraklar sayesinde etrafta doğada bulunan kuşların bu sesle dikkati çekilecektir. Diğer bir kedi tasma çeşidi ise; isimli kedi tasması olup bu isme özel tasmanın şiddetle kullanılması tavsiye edilir. Kedinizin kaybolması durumunda boynundaki bu tasmada kedinizin adresi ve sizin telefon numaranız yer alacağından, can dostunuz evine kolayca geri dönebilecektir. İsimli tasmanın diğer yaygın olarak kullanılan isimleri madalyonlu tasma ve künyeli tasmadır.

Eğer ki kedinizin sizinle birlikte doğa gezisine ve günlük yürüyüşe çıkmasını istiyorsanız onu gezdirmek için kullanabileceğiniz tasmalar bulunmaktadır. Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu tasma kedi göğüs tasmasıdır. Fakat belirtmek gerekir ki; kedi göğüs tasmasını kullanmadan önce kedinizin tasma takmaya  alışmış olması gerekmektedir. Bu sebeple günlük kedi tasma alıştırma denemeleri ile kedinizin kendisini bu tasmada rahat etmesini ve alışmasını sağlamalısınız. Göğüs tasması tercih etmek yerine kedi boyun tasması da kullanmanız mümkündür. Kedi boyun tasması gibi gezdirme amacı ile üretilmiş diğer bir tasma çeşidi ise kedinizin beline takabileceğiniz, kedi bel tasması dır.

Ayrıca kedi tasması gps , kedi bit tasması , kedi adres tasması, desenli kedi tasması, dokuma kedi tasması, kedi akıllı tasma olmak üzere farklı kedi tasma modelleri bulunmaktadır. Piyasada pahalı kedi tasması hem de ucuz kedi tasmaları olacağını unutmayınız. Pahalı ya da ucuz olmasının bir önemi olmayıp, aslında önemli olan şey tasma kumaşının onu terletmeyecek özelliğe sahip ve rahat olmasıdır. Tasmayı kedinize taktığınızda tasmada 2 /3 parmak kadar boşluk kalmasına mutlaka dikkat edilmelidir.. Ayrıca yavru ve  yetişkin olmak üzere büyük boy ve küçük boy olarak edinebilirsiniz. Köpeğiniz için uygun olan köpek tasması çeşitlerini hepsimama online petshop sayfamızdan seçebilir ve  kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kedi Tasması Markaları

Kedi tasmalarının rahat, kaliteli olması ve çok önemlidir. Hepsimama.’da bulabileceğiniz tavsiye edilen kedi tasmaları markalarından bazıları şunlardır; Canny, Doggie , Doco, Pissy, Karlie, RogZ, Refectocat gibi birçok markadaki kedi tasmalarını hepsimama.com’dan güvenli alışveriş ile kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen kedi tasma çeşitleri ile aradığınız tüm kedi ürünleri burada. Sanal petshop hepsimama.com kedi ödül mama alışverişinizi kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş verebilirsiniz.

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll