KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kedi Maması

  • katalog
  • listeKedi Maması

Kedinizi dengeli beslemek genel sağlığı için hayati öneme sahiptir. He kedi farklı olduğu için yiyecekleri birçok farklı dokuda, içerikte ve aromada bulunur. Peki en iyi kedi mamasını hangisidir? Birkaç farklı kedi mama türü olmasına rağmen, en popüler seçenekler kuru, ıslak veya tahıl içermeyen kedi mamasıdır. Kedinize besleyici bir mama tabağı sunarken, bir seçenek evcil hayvanınızın özel ihtiyaçlarına göre diğerlerini gölgede bırakabilir. Karar vermenin en iyi yolu, yaşam tarzınızı göz önünde bulundurmak, veterinerinize danışmak ve mamalar ile ilgili yorumları ve aldıkları  oyları kontrol etmektir.

Kedi Maması Çeşitleri

Yoğun bir yaşam tarzınız varsa, siz ve kediniz kuru kedi mamasını tercih edebilirsiniz. Birçok kedi maması markası, kedinize mükemmel besinsel faydalar sağlarken, saklaması ve servisi kolay olan kuru mama size iyi bir seçenek sunar. Bazı kuru kedi maması markaları kedinizin dişleri için daha iyi olabilir. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın diş sağlığını geliştirmek için başka yollar bulmalısınız, çünkü kedi maması, diş bakımı yerine geçmez. 

Kediniz görkemli bir yemeği tercih ederse, ıslak kedi maması markalarının çekici kokusu, tadı ve dokusunun tadını, kuru kedi maması yerine taze bir avın tadına daha yakın oldukları için çok daha çekicidir. Bu üç karşı konulmaz özellik, kedilerinizin kuru kedi mamasına ilgisini kaybetmiş olmaları veya çiğneme zorluğu yaşadığı  zamanlarda ihtiyaç duydukları şey olabilir. Islak kedi maması ayrıca, hassas kedilerin susuz kalmasını önleyen ve aynı zamanda kedinizin genel sağlığı için gerekli olan bir amino asit olan Taurinin emilimine yardımcı olabilecek önemli nem bileşeni sunar.

Tahılsız kedi maması markaları, N&D,Orijen,Acana gibi son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Bazı kedilerde, kaşıntılı, kuru cilde neden olabilecek tahıllara karşı alerji veya duyarlılık vardır. Tahılsız yiyecekler, tahılların çıkarılması ve tatlı patates veya sebzeler gibi malzemelerin eklenmesi yoluyla beslenmeye karşı dengeli bir beslenme için en iyi seçeneği sunar. Kedinizi tahıl içermeyen bir beslemeye geçirmeden önce mutlaka veterinerinize danışın. 

Yavru Kedi Mamaları

Yavru kediler için en iyi yiyecek, özellikle yaşları için formüle edilmiş mamalardır. Yavru kedi mamaları, özellikle yavru kedinin kemikleri ve dişleri için yüksek büyüme düzeylerinde kalsiyum, magnezyum, fosfor, çinko ve demir içermesi gereken çok yüksek protein düzeyleriyle formüle edilmiştir. Yavru kedi maması ayrıca yavru kedilerin bağışıklık sistemlerini desteklemeye yardımcı olan daha fazla C vitamini ve E vitamini içerir.

Kediniz için tıbbi bir durum söz konusu olmadığı sürece, yavru kedinize kuru veya ıslak yavru kedi maması mı yoksa her ikisinin bir karışımı mı vereceğinize karar vermek tamamen size bağlıdır. 

Kedi Maması Markaları

En çok tüketilen kedi maması markaları ;  Advance, Proplan, Royal Canin, Hills, Reflex,ve daha birçok kedi mamasını ve diğer kedi malzemeleri ihtiyaçlarınızı  online petshop mağazamızdan satın alabilrsiniz.Bugün evcil hayvanınıza en iyi lezzetleri sunmak için  hepsimama.com’un geniş kedi mama markalarından oluşan kedi maması kategorisinden yararlanın.

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll