KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kedi Kumu

  • katalog
  • liste

 

Kedi Kumu

Kediler temizlik konusunda oldukça duyarlı, hassas, içgüdülere sahip varlıklardır. Kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra içgüdüsel olarak toprağı eşeleme hareketi yaparlar. Bu davranış anneleri tarafından onlara kazandırılmıştır. Bu sebeple evdeki kedinizin bu davranışı için kendisine ait bir kedi kumu kabı ve bu kabın içerisinde de kedi kumunun olması gerekmektedir.

Yavru kedinin, kuma alışması için yapılması gerekenler çok basittir. Yavru yediği mamadan sonra ortalama 10 dakika içerisinde tuvaletini yapacaktır. Bu sebeple tuvalet ihtiyacı olabileceğinden kedi kabını, yavruya yakın olan ve görebileceği bir yere koymanız gerekmektedir. Bu şekilde yavru kedi, kumuna alışır. Yavru kedinin pati gelişimi açısından küçük taneli kum tercih edebilirsiniz. Ayrıca kedinizin sağlığı açısından kumu sık sık kirlendikçe değişmek gerekmektedir. 

Kedi Kumu Çeşitleri

Kediler için birçok çeşit kum bulunmaktadır.Tamamen sizin ve kedinizin tercihine göre ince ya da kalın kedi kumu kullanabilirsiniz. İnce taneli kedi kumu yavru kediler için özellikle tavsiye olmakla beraber, sıvıyı kalın taneli kedi kumu daha fazla etkili olduğu için her yaş kedi için de kullanılmaktadır. Ayrıca; mentollü, lavantalı,sabunlu, silika bentonit gibi farklı özelliklere sahip kedi kumu türleri bulunmaktadır. Kedinizin seçtiği ve kediniz için uygun olan kedi kumu çeşitlerini hepsimama online pet shop sayfamızdan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kediniz için En İyi Kumu Seçmek

Şimdi farklı tipte kumların içinden bir seçim yapmanız gerekiyor.Bu konuda neyse ki tercihi kediniz yapacak, siz de satın alacaksınız. Kediler, kumları konusunda seçici olabilirler, bu nedenle bazen hem kediniz hem de sizin için en uygun olanı bulmadan önce birkaç farklı tür denemeniz gerekir. 

Kedi Kumu Markaları

Hepsimama.com ‘da bulabileceğiniz tavsiye edilen kedi kumu markaları ve çeşitlerinden bazıları şunlardır; Banio, Cat Litter, Cats White, Ever Clean, Odorless, Diatomit, Gtip, Gardenmix, Gizmo, Jungle, Jingo, Lindocat, Proline, Perlit, Sanicat gibi birçok markadaki kedi kumlarını hepsimama.com’dan güvenli alışveriş ile kargoyla kapınıza kadar geliyor. Sürekli yenilenen kedi kumu çeşitleri ile aradığınız tüm kedi ürünleri burada. Sanal petshop hepsimama.com kedi kumu alışverişinizi kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş verebilirsiniz.

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll