KATEGORİLER

FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kedi Konserve Mamaları

  • katalog
  • listeKedi Konserve Mamaları

Konserve kedi mamaları, kedinizin iştahla ve severek tüketebileceği yaş mamalar kategorisindedir. Kedi konserve yaş mamaları kuru mamanın yarısı kadar kalori içermektedir. Bu yüzden yemek yemeyi çok seven bir kediniz varsa, yaş mama tüketimi hem kuru mamaya kıyasla fazla olacak hem de daha az kalorili olacağından, aşırı yemenin önüne geçilecek ve dengeli bir beslenme sağlayacaktır.

Kedi konserve mamaları içeriğinde bulunan protein, mineral, vitamin ile kediniz hem beslenecek hem de hastalıklara karşı direnci artacaktır. Konserve kedi mamaları yüksek nem içerdiği için, kedinizin hidrasyon dengesini sağlamaya yardımcı olur ve de idrar yolları enfeksiyonu geçirme riskini aza indirmektedir.

Kedi konserve mamaları bol miktarda sıvı ve su içermektedir. Fakat bu mamaların yanında kedinizin ayrıca su tüketmesi unutulmamalıdır. Çünkü su ihtiyacı bu mamalar ile karşılanmayacağı bilinmeli ve kedinizin kesinlikle ayrıca su ihtiyacını karşılanması gerekmektedir.

Kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli ?

Kedi mamaları, kedinin yaşına göre kullanımı değişkenlik göstermektedir. Kedi maması alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Kullanılması gereken mamaların yaşlarına göre ayrımı; yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve yaşlı kedi maması olarak üç kategoriye ayrılmıştır. Çünkü her yaş ayrımına göre kedinizin besin değeri ihtiyacı farklı olacaktır. Bu sebeple kedinizin sağlıklı beslenmesi açısından öncelikle kedinizin yaş kategorisini belirlemeli ve elde ettiğiniz kategoriye göre kedinize mama satın almalısınız. Mama kategorileri sizin kedinizin gelişimine ve sağlığına yönelik en doğru beslenmeyi sağlamaktadır. Bilinmelidir ki; yetişkin bir kedinin yağ ve protein ihtiyacı yavru köpek ile aynı olmamaktadır.

Yavru Kedi Konserve Maması

0-12 ay arasındaki kediler yavru kedi kategorisine girmektedir. Yavru kedilerin beslenmesi ve kullandığı mamalar, onların gelişimi açısından kas, eklem yapısı ve bağışıklık sistemleri açısından oldukça önem taşıyacaktır. Yaş konserve mamalar, yavru kedilerin kolay çiğneyebildiği ve yutabildiği sağlıklı kedi mamalarıdır. Yavru kedi mamalarının içinde gelişimi için ihtiyacı olan bolca protein ve yağ bulunmaktadır. Kedinizin, yavru iken kullanacağı yavru kedi mamaları ile besin ihtiyacını yeterli derecede karşılayacak ve bu gelişimi sağlığı açısından ileride oldukça önem taşıyacaktır.

Konserve Kedi Maması Nasıl Saklanır?

Kedi konserve mamaları; yavru kedi yaş maması, yetişkin kedi maması ve yaşlı kedi maması olarak kedinizin tüm besin ihtiyacını karşılayacaktır. Oldukça taze bir besin kaynağı olan bu mamalar, taze olduğu için kedinizin tüketeceği miktarda satın alınmalı, kedi maması kaç günde bozulur dikkat edilmeli, fazla geldiyse bozulmaması için konserve buzdolabında soğuk ortamda muhafaza edilmeli ve kısa sürede tüketilmesi gerekmektedir. Bu duruma özellikle yaz aylarında ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kedi Konserve Maması Çeşitleri

0-12 ay arasındaki kediler yavru kediler kategorisine girmektedir. Yavru kedilerin beslenmesi ve kullandığı mamalar, onların gelişimi açısından kas, eklem yapısı ve bağışıklık sistemleri açısından oldukça önem taşıyacaktır. Bilinmelidir ki; bazı yavru kediler kuru mamasını yemeyi reddedebilir. Bu durum zamanla normale dönecek ve yaş kedi maması konserve tüketmenin yanında kuru mamayı da tüketmeyi sevecektir.

Özel Kedi Mamaları

Yaş kategorilerine göre kedi mamalarının haricinde kedinizin özel durumlarına yönelik kedi mamaları bulunmaktadır. Bunlar light diyet kedi maması, yüksek enerjili kedi maması, kısırlaştırılmış kedi maması, kuru kedi maması gibi çeşitli kedi mamalarıdır. Kısacası kedim için doğru olan mama hangisidir ve nereden almalıyım sorularına cevap olarak biz hepsimama ailesi olarak sizlere doğru ve kaliteli bir hizmet sunmaktayız.

Kedi Konserve Maması Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi konserve kedi maması ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli kedi konserve mamaları hepsimama.com da mevcuttur. En çok tüketilen kedi maması markaları ; bozita konserve kedi maması, bestpet konserve kedi maması, bonnie konserve kedi maması, brit care konserve kedi maması, felix biftek&tavuklu konserve kedi mamasi 400 gr, champion konserve kedi maması, ciğerli konserve kedi maması, royal canin konserve kedi maması, n&d konserve kedi maması, formix kedi maması konserve, goody konserve kedi maması, gourmet konserve kedi maması, gimcat konserve kedi maması, instinct konserve kedi maması, jungle konserve kedi maması, naturea konserve kedi maması, proline konserve kedi maması, patimax konserve kedi maması, tomi konserve kedi maması ve daha bir çok kedi konserve maması online petshop ‘umuzda bulunuyor. Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni kedi konserve yaş mama ürünlerini takip edebilir ve konserve kedi maması en ucuz ,kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. Sevimli dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve pahalı kedi mamalarını ucuza ve birbirinden avantajlı kampanyalar ile hepsimama.com dan satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll