FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kaplumbağa Yemleri

  • katalog
  • listeKaplumbağa Yemleri 

 

Kaplumbağalar,kediler ve köpekler kadar sevimli olmayabilirler ancak onları özel kılan kendilerine has halleridir ve tam da bu özellikleri onları birer evcil hayvan yapar.Onların bakımını üstlenmek çok eğlenceli olduğu gibi kaplumbağaları  gözlemlemek de çok büyüleyicidir. Kaplumbağaları doğru yiyeceklerle besleyerek bulundukları ortamı da temiz tutmak , işte, az bakım gerektiren bu harika hayvanları beslemek bu kadar kolaydır.

Bir kaplumbağanın ne yiyebileceği türüne bağlıdır ve ona uygun besini vermek için kaplumbağanızı ne tür bir yemle  besleyeceğinizi bilmeniz önemlidir.

 

Evcil Kaplumbağalar Ne Yerler?

 

Kaplumbağanızı nasıl besleyeceğiniz onun türüne bağlıdır.Evcil kaplumbağalar,içerisinde besleyici balıklar, böcekler,meyve ve sebze olan kurutulmuş yemlerle beslenirler.Eğer kaplumbağanız otçul ise o zaman sadece meyve ve sebzeleri yiyerek beslenebilir.

 

Kaplumbağa yemleri : Ticari yemler, sadece kaplumbağalar için üretilmiş yemlerdir ve bu mamaları almak kaplumbağanız için gerçekten iyidir. Bu mamalar kaplumbağanın beslenmesinin %25 ‘ ini oluşturmaktadır.

 

Besleyici balıklar ve ya böcekler : Kuyruklu akvaryum balıkları  gibi besleyici balıklar,kalsiyum ve fosfor ,mineraller ve A vitamini içeren mükemmel protein kaynaklarıdır.Ticari mamalarda olduğu gibi bunlar kaplumbağa beslenmesinin %25 ‘ini oluşturur.

 

Meyve ve Sebzeler : Kaplumbağanızın günlük beslenme programındaki kalan yüzde ellilik kısmı isteğinize göre taze ürünlerle doldurabilirsiniz. Lahana,koyu yeşil yapraklı sebzeler, rendelenmiş havuç ve kabak kaplumbağaların yiyebileceği harika yiyeceklerdir.

Eğer evcil hayvanınız bir kara kaplumbağası ise o zaman otçul beslenme şekline göre onu beslemelisiniz.

 

Bebek Kaplumbağalar nasıl beslenir?

 

Kaplumbağaların yiyebilecekleri büyük ölçüde yaşlarına ve beslenme gereksinimlerine bağlıdır.Genç kaplumbağaların yaşlı olanlara göre daha fazla protein yiyeceğini unutmayın.Bebek kaplumbağaların meyve ve sebzelere göre daha çok yem veya besleyici balık yemesi gerekir.

 

Kaplumbağa İçin Vitamin Gerekli Mi?

 

Tüm hayvanlar  protein, yağ, vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarlar.Kaplumbağaların kabukları için ekstra kalsiyuma ihtiyaçları olacaktır. Kaplumbağaların beslenme düzeninin çok önemli bir parçası olduğu için kaplumbağanız kalsiyum ve mineral tozları ile mutlaka takviye edilmelidir.

 

Kaplumbağalar Balık Yerler Mi?

 

Vahşi doğada, kaplumbağalar solucan, küçük böcek, salyangoz gibi şeyleri yerler.Yabani kaplumbağalar çoğunlukla gençken etoburdur çünkü vücutları büyümek için proteine ihtiyaç duyar.Ayrıca gelişmekte olan kaplumbağalar besleyici balık karaciğerinde bulunan vitaminlere ihtiyaç duyarlar.Kaplumbağalar yaşlandıkça beslenmeleri değişir ve bitkileri yemeye başlarlar.Çoğu evcil kaplumbağa da omnivordur, yani hem bitkilerin hem de etin tadını çıkarırlar.Bu yüzden kaplumbağanın küçük kurutulmuş balıklarla beslenmesi hoşuna gidecektir. Kaplumbağanın yaşını bilmek,onu balıkla besleyip besleyemeyeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır.

 

Kaplumbağa Yem Markaları

 

Hepsimama.com ‘daki kaplumbağa mama markalarından  bazıları ; Sera, Prodac, JBL, Tetra ’dır. Kaplumbağalar için üretilen hemen hemen her markanın doğru besinleri sağlayacağını söyleyebiliriz.Çünkü su kaplumbağaları için tek besin kaynağı yemler olmamalıdır.

Kaplumbağa ve kedi, köpek gibi diğer evcil hayvanlarınız için yapacağınız alışverişlerde hepsimama.com ‘da sürekli güncellenen kampanyalı ve indirimli ürünler ile daima az ödeme şansını siz de yakalayın! 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll