FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Kaplumbağa Aksesuarları

  • katalog
  • liste

 

Kaplumbağa Aksesuarları – Adalar, Bitkiler, Kayalar

 

Su kaplumbağaları suyu severler ama aynı zamanda yüzdükten sonra güneşlenmek ve kurumak için bir yere çıkmaya ihtiyaç duyarlar. kaplumbağa aksesuarları kategorimizde kaplumbağanızın üzerine çıkıp güneşleneceği bu ürünleri bulabilirsiniz. Kaplumbağa rıhtımları veya kaplumbağa adaları, kaplumbağalar için önemli bir teraryum aksesuarıdır. Bir kaplumbağa yuvası su üstünde yüzebilir ve evcil hayvanınızın dinlenecek kuru bir yerde kalmasını sağlar.Kaplumbağalar için uygun olan diğer teraryum aksesuarları, bitkiler ve kaya çeşitleridir.Kaplumbağa aksesuarları ile ilgili fikir sahibi olarak ona göre seçimler yapabilmeniz için ürünler hakkındaki detaylara bir göz atabilirsiniz.

 

Kaplumbağa Adaları

Kaplumbağa Adası, suda yaşamayı seven ama aynı zamanda kuru basma noktaları isteyen hayvanlar için mükemmel bir yüzen kara parçalarıdır. Kendini otomatik olarak her su seviyesine göre ayarlar. Yüzen adanın kurulumu çok kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanır. Yüzen adanın kendisi çarpıcı bir şekilde dekoratif ve doğal görünümlüdür ve tahrip edilemez ve dayanıklıdır.

 

Kaplumbağa Bitkileri

Yeni kaplumbağa sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri, kaplumbağalarının yaşadıkları ortamlara bitki koyup koyamayacaklarıdır. Cevap kesinlikle evet, koyabilirler. Ancak bir kaplumbağa habitattında bitkilerin bulunmasının yararları ve sakıncaları vardır. Kararınızı vermeden önce bunları düşünmelisiniz.

 

Kaplumbağa Habitatınızda Canlı Bitkileri Tutmanın Avantajları

Canlı bitkiler nitrat ve amonyağın sudan süzülmesine yardımcı olur ve karbondioksit için rekabet ederek yosunların azalmasına yardımcı olabilir. Su kalitesini artırmak, bir kaplumbağa bahçesinde canlı bitkilere sahip olmanın en önemli yararıdır.Canlı bitkiler, anaerobik bakterilerin büyümesini engelleyen suyu oksijenlendirmeye yardımcı olur. Canlı bitkiler habitata görsel güzellik katar ve daha doğal görünmesini sağlar.Kaplumbağalar genellikle bitkileri keşfetmek ve saklamaktan ve zaman zaman bunlarla uğraşmaktan hoşlanırlar.

 

Kaplumbağa Habitatınızda Canlı Bitkileri Tutmanın Dezavantajları

Bazı canlı bitkiler, bir alt-tabakaya ihtiyaç duyar, bu da bitkilerin kök salması için tankın dibinde bir yüzey anlamına gelir. Alt-tabakayı haftada en az bir ya da iki kez süpürmeniz gerekir, aksi takdirde kaplumbağa dışkısı ve artık yiyecekler kirletebilir .Kaplumbağanızın yaşadığı ortam koku yapabilir .

Kaplumbağalar bazen bitkilerden salata yapmaya karar verirler. Kaplumbağalar genellikle bitkileri kökleri tarafından hiçbir sebep olmadan kazarlar. Bu, temizlemeniz gereken bir alanınız daha olmuş anlamına gelir. Birkaç bitki türü kaplumbağalar için toksiktir, bu yüzden bitkileri satın almadan önce mutlaka kaplumbağalar için  güvenli olduklarına emin olun.

 

Kaplumbağa Kayaları ve Çakıl Taşları

 

Kaplumbağa için zemini kaplayacak bir materyal  kullanmak zorunda değilsiniz, ancak kullanmak isterseniz çakıl uygun bir seçenektir. Çakıl zeminler estetik olarak hoştur, ancak alanın suyunu yavaşça kirleten atıkları ve kalıntıları tutma eğilimindedir. Aşırı miktarda çakıl bu sorunu daha da kötüleştirir. Bazı kaplumbağalar küçük çakılları yiyebilir, bu yüzden en iyi seçenek alanın dibinde büyük, pürüzsüz taşlardan oluşan bir tabaka sağlamaktır.

Küçük yerine büyük taşlar kullanın. Büyük çakıl, suyun daha temiz kalmasına yardımcı olacak ve küçük kayalar kadar döküntü yapmayacaklardır. Ek olarak, kaplumbağaların küçük çakıllara göre daha büyük çakıl yutma olasılığı daha düşüktür . Kaplumbağanızın kafasından daha büyük olan yumuşak nehir taşlarını seçebilirsiniz, kaplumbağanız onları yemeyecektir.

 

Hepsimama.com’da Kaplumbağa Aksesuar Markaları

 

Kaplumbağa ürünlerinizi hepsimama.com’da online olarak sipariş vererek evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duydukları her şeyi alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazemiz arasında Exo Terra Turtle Bank Kaplumbağa Adası Large, Exo Terra Turtle Bank Kaplumbağa Adası Medium gibi en çok satın alınan kaplumbağa adalarını bulabilirsiniz. Kaplumbağanızın ihtiyaç duyacağı herşeyi hepsimama.com’da en uygun fiyatlarla kargo kapınızda olarak satın alabilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll