FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Yemliği

  • katalog
  • liste 

Hamster Yemliği

Hamster yemliği, sevimli dostunuzun iştahla ve severek tükettiği hamster yemlerini yiyebileceği kaplardır. Bu sebeple kullanacağı yemliklerin kullanım kolaylığı ve tükettiği besin miktar ve çeşitine uygun olacak genişliğe ve derinliğe sahip olmasına dikkat edilmelidir. Seçeceğiniz yemlikden hamster, rahatça ve zorlanmadan mamasını ve yemini tüketmelidir.

Hamsterlar doğaları gereği ürkek canlılardır. Herhangi bir dış tehlike, gürültü ya da hareket onu kolayca korkutur ve hatta bu durumlarda kimi zaman yemliklerinin ve mama kaplarının içerisine bile girebilmektedirler. Bu sebeple seçecekleri yemlik ve mama kaplarının devrilmeyecek şekilde bir mama kabı olması tavsiye edilmektedir. Mama kabının devrilmesi gibi bir durum göz önüne alınarak, kafese monte olabilecek mama kabı da tercih edilebilmektedir.

Hamsterlar yemek yemeyi ve kemirmeyi çok seven canlılar oldukları için yem kabını sahiplenecek, yem kabının yerini algılayabilecek ve ona ait olduğu bilincini kazanacaktır. Hamster için mama ve yem kabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise; yemliğin kolayca temizlenebilir olması ve yemliğin sağlıklı bir materyalden üretilmiş olmasıdır. Eğer ki evde birden fazla sevimli hamster dostlarınız varsa yemliklerin karışmaması ve yeterli yem sağlayabilmek için birden fazla hamster yem kabı satın alabilirsiniz.

Can dostunuz ile beraber yolculuğa çıktığınızda, yolda susadığında seyahat ve gezi için özel olarak üretilmiş hamster seyahat yemliklerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca yemliği nereye konulmalı sorunun cevabı hamsterın kolayca ulaşabileceği ve gözünün önünde bulunan ulaşabileceği bir köşeye ve de kafesinin içerisinde dökülmeyecek bir köşeye olmasında fayda vardır.

Hamster Yemlik Çeşitleri

Hamsterın yaşı, yediği besinler ve tükettiği yem miktarına göre yemliğin büyüklüğünü ve çeşidini seçmeniz gerekir. Peki hamster yemliği nasıl olmalı ? Eğer hamsterınız kafesin tabanından yemeğini yiyebiliyor ise düz hamster kapları veya kafese monte olan hamster kapları tercih edebilirsiniz. Malzeme açısından bu yemliğin farklı çeşitleri vardır. Bunlar; vidalı, metal, plastik, askılı, çelik, kemirgen otu askı aparatı, hamster plastik sebzelik olmak üzere hamsterınız için uygun olabilecek birçok malzemeden yapılmış mama ve yemlik modelleridir.

Özellikle askılı olan yemlikler hem hamsterınız için eğlenceli bir oyun olacak hem de kafesli yemliklerin içerisine koyacağınız marul, meyve gibi seveceği yiyecekleri yakalayıp yem elde etme başarısını yaşayacaktır. Ayrıca belirtilmelidir ki; hamsterınız için sunacağınız yemlik ve mama kabının yanına mutlaka her öğün için hamster suluğu içerisinde su eklemeniz gerekmektedir.

Hamster Yemlik Markaları

Unutmayın ki; hamster sağlığı ve kabın temizlik kolaylığı açısından kaliteli hamster yemliği önerilir. Hepsimama.com ‘da bulabileceğiniz hamster mama kabı ve yemlik markalarından bazıları şunlardır; Trixie hamster mama kabı, Orijin vidalı yem kabı, Vitakraft kemirgenler için havuç askısı, Eurogold vidalı çelik yem kabı, Ankur çelik hamster yemlikFerplast hamster yemliği , Imac hamster yemliği, Bawise hamster yemliği olmak üzere en iyi hamster yemlikleri hepsimama.com da bulunmaktadır. Hamsterınız için hamster yemlikleri en kaliteli ve uygun hamster mama kapları ve daha birçok hamster malzemeleri çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır.

Sizin için en ucuz hamster yemlikleri; kaliteli, güvenilir ve hızlı şekilde olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Online sanal petshop hepsimama.com da sürekli yenilenen hamster mama kabı modellerinin yanında tavşanınız için diğer hamster malzemeleri de bakabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile hamster yemliği satın alabilirsiniz. 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll