FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Yemleri

  • katalog
  • liste

 

Hamster Yemleri

Çoğu hayvan severler kedi, köpek beslemek istemelerine rağmen gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay evcil hayvanlar beslerler. Hamster ise bakımı kolay ve bir o kadar da sevimli hayvanlardır. Hamsterlar, kemirgen hayvanlardır ve bu sebeple kemirmeyi severler. Hamster yemlerinin içeriğine bakıldığında bulunması gereken besinler; arpa, bezelye, buğday, havuç, mısır, yulaf gibi besinler olmalıdır. Ayrıca hamster yemi içeriği zengin vitamin ve mineraller ile sevimli dostunuzun vitamin ihtiyacı karşılanmış olacak ve kaliteli yemler sayesinde de tüylerindeki parlaklığı fark edeceksiniz. Bu sebeple hamster yemlerinin hayvan tüyü bakımı ve sağlığı açısından da önem arz etmektedir.

Hamsterlar doğaları gereği gün içerisinde oldukça uykucu olurlar. Fakat gün içerisinde uyanık kaldıkları 4-5 saat içerisinde ise inanılmaz hareketli yerlerinde duramayan canlılar olurlar. Bu sebeple hamsteriniz günlük beslenmesini yemlerinden karşılayacağı için besleyici, içerik bakımından zengin yemler tüketilmesi önerilmektedir. Hamster yemleri içeriğinde bulunan protein, mineral, vitamin ile sevimli dostunuz hem beslenecek hem de hastalıklara karşı direnci artacaktır. Ginepig yem ve ginepig maması yanında ayrıca bir kap su da konulması gerektiğini unutmamak gerekir.

Hamsterlar doğaları gereği istifçi hayvanlardır. Her ne kadar yem kabına yem koysanız bile, gün içerisinde yemlerin azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Hamsterlar yemek yemeden önce yemlerinin bir kısmını ağız içerisinde depolayıp, aç kalma korkuları sebebi ile yuvalarındaki gizli bölümlere bu yemleri koyarlar. Peki hamsterlara yem ne kadar verilir ? Günde bir ya da iki kez yem kabının tazelenmesi önerilmektedir. Hamster yemi direkt olarak talaşın üzerine ya da yuvanın içerisine değil, hamsterlar için özel üretilmiş yemliğine konulması gerekir. Ayrıca yem ile beraber hamster su kabına da su koymanın kesinlikle unutulmaması gerekmektedir.

Hamster Yem Çeşitleri

Hamster yemlerinde, yem içeriğinin vitamin bakımından zengin olması ve yonca gibi otlar içermesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra yavru hamster yeminin içerisinde kalsiyum bulunması önerilir. Ayrıca yetişkin hamster için; c vitamini ihtiyacı da göz önüne alınarak; içerisinde çayır otu ve taze meyvelerin bulunduğu yemler tercih edilmelidir. Genel olarak yemlerde; kurutulmuş sebzeler, bitkiler, meyveler bulunmakta olup oldukça lezzetlidir. İçeriğinde kurutulmuş ürünler yer aldığından, hamster için yemi bolca alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz. Hangi besin ürününü alacağınız ve seçiminiz, hamsterınızın damak zevkine bağlı olmaktadır.

Hamster Yem Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi hamster yemi ve en iyi hamster yemi markası ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli hamster yemleri hepsimama.com da mevcuttur. En çok tüketilen ve tavsiye edilen yem markaları Vitakraft menü , Quik , Quik kuru yonca, Garden Mix Regular , Versele Laga , Wunder Vogel hamster yemi, Eurogold hamster yemi, Tropifit hamster yemi, Witte Molen , Jungle , Garden Mix Platin hamster yemi ve daha birçok hamster yemi online petshop ‘umuzda bulunuyor.

Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni hamster malzemeleri ürünlerini takip edebilir ve hamster yemi en ucuz ,kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. Online petshop hepsimama hamster yemi alışverişinin yanı sıra sitemizdeki kemirme taşı ve diğer tüm hamster ürünleri alışverişiniz için hamster kategorisine bakabilirsiniz. Sevimli dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve çeşitli hamster yemi al ve dilersen birbirinden avantajlı kampanyalardan yararlan.

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll