FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Tuvaleti

  • katalog
  • listeHamster Tuvaleti

Hamsterlar temizlik konusunda oldukça duyarlı, hassas ve içgüdülere sahip varlıklardır. Peki hamster tuvaletini nereye yapar ? Hamsterın tuvalet alışkanlığı kazanması ile birlikte kendisine ait olan tuvaletini kullanabilmektedir. Aksi takdirde kafesine ve hamster evinin herhangi bir yeri tuvalet olarak kullanabilir. Bu sebeple sevimli dostunuzun hamster tuvalet alışkanlığı kazanması gerekir.

Tuvalet alışkanlığı yavru hamster iken daha kolay olacaktır. Sevimli hamster dostunuzun bu davranışı için kendisine ait bir tuvalet kabı ve bu kabın içerisinde de tuvalet için üretilmiş ürünleri ya da tuvalet kumu kullanılması gerekmektedir.

Hamster Tuvalet Eğitimi Nasıl Kazandırılır?

Yavru hamsterı, tuvalete alıştırmak için yapılması gerekenler çok basittir. Hamsterın, tuvalet alışkanlığı kazanması için ilk zamanlar hamsterın hareket alanlarını kısıtlamalı ve kabını bulabilme imkanı sağlamalı ve bu şekilde hayvanınıza  tuvalet eğitimi vermelisiniz.

Hamster Tuvaleti Nereye Konmalı ? Yavruya yakın olan ve görebileceği bir yere konulması gerekmektedir. Bu şekilde yavru hamster, tuvaletine alışır. Peki; hamster için tuvalet alırken nelere dikkat edilmelidir? Bu sebeple herhangi birini edinip, hamsterın rahatlıkla kullanıp kullanamadığını görmeniz önerilmektedir. Ayrıca hamsterın hijyeni için; tuvalet bakımı yapmayı ve tuvaletini temizleyip, dezenfekte etmeyi unutmayınız. 

Hamster Tuvalet Çeşitleri

Hamsterlar için birçok çeşit tuvalet çeşiti bulunmaktadır. Saymak gerekirse; normal ve köşe tuvaleti başta olmak üzere hamster kumu kabıçeşitleri bulunmaktadır. Kapalı tuvaleti hem hamsterın içgüdüsel olarak görünmek istemeyeceği için rahat kullanabileceği, sahipler açısından da koku yapmayan tuvalet çeşididir. Fakat yine de tuvaletin koku yapmaması için temizliğini yapmakta ve düzenli olarak temizliğini unutmamakta yarar vardır. Ayrıca bu tuvaletler için olmazsa olmaz ürün olan kum her daim el altında bulundurulmalıdır.

Bazı hamster sahipleri tuvaleti balkon içerisinde olacak şekilde konumlandırır. Köşe hamster tuvaletleri, kullanım açısından çok pratik olup hamster kafesinde köşeye konulması için üretilmiştir.  Bu tuvaletler genellikle plastik malzemeden üretilmiş olup, bu malzemeye sahip tuvaletler daha kolay ve pratik temizlenmektedir. Hamsterın seçtiği ve hamster için en uygun tuvalet  çeşitlerini hepsimama ‘dan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

Hamster Tuvalet Markaları

Hamster tuvaletinin sevimli dostunuz tarafından kolaylıkla kullanılması ve kalitesi çok önemlidir. Malzemesi kaliteli bir ürünün de aynı şekilde temizlenmesi açısından pratik ve kolay olması da ayrıca önemlidir. Hepsimama.com ‘ da tavsiye edilen tuvalet markaları ve çeşitlerinden bazıları şunlardır; Imac HutTrixie gibi markalardaki tuvaletleri en ucuz ve en güvenilir olarak alabilirsiniz.

Sürekli yenilenen hamster ürünlerini ucuz ve kaliteli olarak burada. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile kolaylıkla ve güvenilir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll