FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Talaşları

  • katalog
  • liste

 

Hamster Talaşları

Can dostunuz hamsterlar, oldukça sevimli canlılardır. Fakat her canlı gibi hamsterlar da yemek yedikten ve su tükettikten sonra tuvalet ihtiyacını gidermektedir. Hamster sahiplerinin bildiği üzere hayvan dışkısı ve idrar kokusu rahatsız edici olabilmektedir. İşte kafesin hijyenik olması ve kokuya çare olarak hamster sahipleri hamster talaşı ürününü sıklıkla kullanmaktadırlar.

Hamster Talaşı Ne İşe Yarar ?

Hamster sahipleri her ne kadar hayvanın sağlığı ve bakımı için altlarını ve bulundukları alanı temizleseler de, yine de talaş kullanılması tavsiye edilmektedir. Talaş kullanılmasının diğer bir sebep ise, hamsterların talaş gibi bir malzemeye ihtiyaç duymasıdır. Yemlerini yiyen hamsterlar, yemlerinin bir kısmını talaş altına depolamayı severler. Ayrıca hamsterlar zaman zaman talaşların altına girip uyumayı çok severler. Bir nevi talaş, hamsterların kendilerine yaptıkları yuva biçimini de olabilmektedir.

Peki; hamster talaşı nasıl olmalı ? Hamster talaş kullanımı için önerimiz ; kafesin zemininin tamamına talaşın serilmesidir. Eğer ki hamsterınızın kafes içerisinde atlama gibi bir alışkanlığı varsa, talaşı kafese bir miktar daha fazla koymanız ve kafes tabanını talaş ile yumuşatmanız önerilmektedir. Bu talaşlar bir nevi genipig talaşı ve tavşan kumu niteliğinde olup, kullanıldıkça ve kirlendikçe temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Hamster kafesine talaş koyma rutini de hayvan sahipleri tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Kısacası sağlıklı ve temiz bir ortamda hamster beslemek ve onun sağlığını ihmal etmek istemiyorsanız talaşı da mutlaka eksik etmemeniz gereken hamster ürünleri çeşitlerinden biridir.

Hamster Talaşları Çeşitleri

Bazı hamster sahiplerinin, hamsterlar için özel üretilmiş talaşı kullanmak yerine, başka hayvanlar için üretilmiş talaş ve kedi kumları kullanmaktadırlar. Fakat kedi kumunun hamsterlar için kullanılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü kedi kumu içeriği itibari ile hem hamsterlara zararlı olma ihtimali vardır. Özellikle kimyasal içerikli kedi kumlarının kesinlikle hamster talaşı olarak kullanılmaması gerekmektedir. Hem de hamsterlar yumuşak talaşları kendi yatakları olarak kullandıkları için, kedi kumunu pek sevmemekteler.

Sevimli dostunuz için kullanmanız gereken hayvan talaşı olarak organik ve katkısız talaş kullanmanız gereklidir. Hamster için birçok tavşan talaşı çeşidi bulunmaktadır. Bazı talaş çeşitleri şunlardır; elma aromalı , çilek aromalı , limonlu , çam talaşı, sade kemirgen talaşı olmak üzere çeşitli hamster talaşı türleri bulunmaktadır.

Hamster talaşının elma, çilek, limon gibi güzel kokulu meyve aromalarına sahip olarak üretilmesinin amacı idrar ve dışkıdaki kötü koku almasının yanında ekstra olarak rahatsız etmeyen hoş bir koku yaymasıdır. Bu değişik aromalar değişik koku vermesinin yanı sıra, doğaları gereği koklamayı çok seven can dostunuzun da ilgisini oldukça çekmektedir. Hamster için seçeceğiniz uygun olan hamster talaşı çeşitlerini hepsimama online petshop sayfamızdan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Hamster Talaş Markaları

Kullandığınız talaşın, kimyasal içermemesi, sağlıklı olması ve kalitesi çok önemlidir. Hepsimama.com’da bulabileceğiniz tavsiye edilen hamster talaş markalarından bazıları şunlardır; quik siyah çam talaşıchipsi extra taban malzemesi, chipsi talaş, eurogold kemirgen talaşı, chipsi ultra nager granulat talaş gibi birçok talaşı en ucuz ve en güvenilir olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

Sanal petshop hepsimama hamster talaşı alışverişinizi kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, kargo bedava ürünler ,indirimler ile hepsimama.com dan alabilirsiniz.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll