FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Suluğu

  • katalog
  • listeHamster Suluğu

Hamster suluğu, hayvanınızın su ihtiyacını karşılayabileceği ağız yapısına uygun özel üretilmiş su kabıdır. Bu sebeple hayvanınız için kullanacağı suluğu seçerken, özellikle yapısının hamster suluğu olmasına dikkat edilmelidir.

Hamsterlar kemirmeyi çok seven ve de oldukça hareketli canlılardır. Yüksek eforlu hareket ise bir o kadar su tüketimi zorunluluğunu beraberinde getirir. Bu sebeple hayvanınıza kafesinde her daim su kabı bulunmalı ve yem verdiğiniz sırada ayrıca mutlaka su bırakmanız gerekmektedir. Çünkü hamster yemleri can dostunuzun gerekli su ihtiyacını karşılamayacaktır. Hamsterlar diğer tüm kemirgenler gibi çiğnemeyi ve kemirmeyi çok seven canlılar oldukları yem kabı gibi suluğunu ve su kabını da sahiplenecek ve ona ait olduğu bilincini kazanacaktır.

Hamsterlar gün içerisinde çok fazla su içmiyor gibi gözükseler de; susadıkları zaman bir defada oldukça fazla miktarda su içebilirler. Hamsterınız için su kabı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise; suluğun kolayca temizlenebilir olması ve suluğun sağlıklı bir materyalden üretilmiş olmasıdır. Belirtilmelidir ki; suluğun temizliği içerisinde bakteri üremesine izin vermemek adına ve hamster dostunuzun sağlığı açısından her gün temizlenmeli ve içerisindeki su yenilenmelidir.

Hamster Suluk Çeşitleri

Sorulan diğer bir soru ise; hamster suluğu nasıl kullanılır ve hamster suluğu nasıl takılır sorusudur. Kafes içerisinde birden fazla sevimli hamster dostlarınız varsa su miktarı açısından iki suluk konmasında yarar bulunur. Fakat hamster kafesi iki suluk için yeterli alana sahip değil ise ikinci suluk tavsiye edilmemektedir. Çünkü hamsterlar hareketi ve geniş alanı seven canlılar olduğundan kafesteki alan genişliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Can dostunuz ile beraber yolculuğa çıktığınızda, yolda susama ihtimaline karşı seyahat ve gezi için özel olarak üretilmiş seyahat suluklarını tercih edebilirsiniz.

Ayrıca hamster suluğu nereye konulmalı sorunun cevabı ise kafesinde mümkün olduğunca ulaşabileceği bir bölüme ve kafesin alt bölümüne konulması tavsiye edilmektedir. Eğer ki kafesinizde yavru hamster ve yetişkin hamster beraber yaşıyor iseler, yavru hamster suluğu seviyesi aşağıya pozisyonlandığı için, yetişkin hamster için o suluk çok aşağıda kalacaktır. Bu sebeple yetişkin hamster suluğu olarak ayrı bir suluk satın alıp diğerinden daha yüksek piçimde pozisyonlamanız gerekmektedir.

Hamsterlar için olan suluklar malzemesi açısından birçok çeşide sahiptir. Bunlar; otomatik, plastik, cam, tutamaçlı  olmak üzere hamsterınıza uygun olabilecek birçok malzemeden yapılmış hamster için suluk modelleridir. Hayvanınız için suluk alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir şey ise; eğer ucu metal aksamlı olan suluk alacaksanız; uç aksanı pas tutmayan ve temizliği kolay olabilecek yemlikler almalısınız. Ayrıca belirtilmelidir ki; hayvanınız için sunacağınız mama belirli aralıklarla olurken, su kabının ise her daim dolu olmasına dikkat edilmelidir.

Hamster Suluk Markaları

Hayvanınızın sağlığı ve kabın temizlik kolaylığı açısından kaliteli hamster suluğu önerilir. Hepsimama.com 'da bulabileceğiniz suluk markalarından bazıları şunlardır; Eastland, Karlie,Ferplast su kabı, Savic Biba, Hagen, Fop Leonardo Montava suluk, Vixpet, Nipel suluk, Imac Bibber kemirgen suluğu, Bobo, Vitakraft kemirgen suluğu, Trixie kemirgen suluğu, Trixie kemirgen cam su şişesi, Hagen Habitrail Ovo suluk olmak üzere en iyi hamster suluğu  hepsimama.com da bulunmaktadır. Hayvanınız için hepsimama hamster suluğu ve daha birçok hamster malzemeleri çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır.

Sizin için en ucuz hamster sulukları; kaliteli, güvenilir ve hızlı şekilde olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor. Online sanal petshop hepsimama.com da sürekli yenilenen hamster suluk modelleri yanında hayvanınız için diğer hamster malzemeleri de bakabilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com dan bir tık ile hamster su kabı satın alabilirsiniz.

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll