FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Hamster Kafesleri

  • katalog
  • liste

 

Hamster Kafesleri

Can dostunuz hamster için hamster kafesinin pek çok kullanım amacı bulunmaktadır. Eğer ki evinizde birden çok hamsterınız var ve birbirleriyle anlaşamıyorlar ve birbirlerine zarar veriyorlarsa güvenlik ve sağlıkları açısından evde hamster kafesi birden fazla sayıda kullanmak gerekebilir. Fakat unutmamak gerekir ki; hamster için ayırdığınız kafes alanı kendi büyüklüğüne uygun olacak şekilde seçilmelidir. Çünkü hamsterlar hareket etmeyi çok seven ve geniş kafes alanı ihtiyacı duyan hayvanlardır. Bu yüzden eğer kafes alacaksanız büyük bir kafes almanız önerilmektedir.

Bazı hamster besleyen hayvan severler herhangi bir alan ve kapta da hamster beslenebileceğini düşünmektedirler. Fakat hamsterlar için sağlıklı yaşam sürmeleri için kafes kullanmaları kesinlikle önerilmektedir.

Kafesin içinde ise hareket kolaylığı ve hayvanın antrenman yapabilmesi için köprüler ve hamster çarkları gibi hamster oyuncakları konulması gerekmektedir. Hamster kafesi sadece ev içerisinde değil, bahçede de hamster bahçe oyun kafesi olarak kullanılabilir. Böylece hamsterınız hem bahçede temiz hava da hareket edip oyun oynamış olacaktır. Hayvanınız için bu kafes modelleriarasından bir seçim yapabilirsiniz.

Hamster Kafes Boyutları ve Ölçüleri

Uygun hamster kafesi hayvanınızın büyüklüğüne ve rahat hareket imkanı olabilecek bir kafes seçimi düşünülmelidir. Bu kafes boyutu;  büyük, küçük olmak üzere olmak üzere farklı alternatiflerde üretilmiştir. Hayvanınızın vakit geçireceği konforlu ve geniş bir alana sahip olsun istiyorsanız; yeterli alana olacak şekilde arasından tercih etmeniz gerekir.

Peki hamster kafesi nasıl olmalı ? Yavru hayvanınız için yavru hamster kafesi mi yoksa yetişkin hamster kafesi mi tercih etmelisiniz? Öncelikle hayvanınız yavru ise yavru hamsterın da bir gün büyüyeceğini düşünerek yetişkin bir kafes almaya çalışmalısınız. Önerilmekte olan kafes boyutu alabileceğiniz kadar büyük bir kafes olmalıdır. Çünkü hamsterlar yaşam alanı olan kafeslerinin içerisinde hareket edecek ve zaman zaman antrenman yapacaklardır.

Kafesin tabanına mutlaka hamster talaşı döşenmeli ve kafes içerisine çeşitli oyuncaklar, hareket edebileceği ve antrenman yapabileceği oyun alanları, suluk ve yemliğin kısacası kafes aksesuarları bulunması gerekmektedir. Kafes çeşitleri; ahşap , akrilik, cam, plastik olmak üzere bir çok çeşit hamster kafesi bulunmaktadır.

Hamster Kafesi Markaları

Hepsimama.com ‘da bulabileceğiniz tavsiye edilen hamster kafes çeşitleri şunlardır; Habitrail, Dayang, Ferplast, Habitrail Ovo, Savic, Imac Easy Plus, Imac, Pawise Kafes, Midwest Critter Ville, Double gibi birçok kafesi ucuz ve güvenilir olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com ’dan hamster fare kafesi modellerinin yanında kafes aksesuarları da bakabilirsiniz. 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll