FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Ginepig Yemleri

  • katalog
  • liste

 Ginepig Yemleri

Çoğu hayvan severler kedi, köpek beslemek istemelerine rağmen gündelik hayattaki zorluklar sebebi ile bakımı daha kolay evcil hayvanlar beslerler. İşte ginepig bakımı kolay ve günümüzde oldukça fazla hayvan sever tarafından beslenen evcil hayvanlardan birisidir. Ginepig isimli tavşana benzeyen bu sevimli hayvanlar, diğer isimleri ile gelincik ya da kobay olarak da bilinmektedir. Bir çok özelliği yönünden tavşanla benzerlik gösterse de, bakımı kimi zaman tavşan bakımından daha kolaydır.

Bilindiği üzere tavşanlar bol bol yemek yemeyi ve özellikle de otçul beslenmeyi çok seven canlılardır. Ginepigler de tavşanlar ile aynı beslenme tarzına sahip olup, otçul hayvanlardır. Özellikle bol bol ot, kuruyemiş, sebze ve meyve tüketmeyi severler. Fakat taze besin yanında c vitamini içeren hazır yemlerin de sıklıkla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Ginepigler için; tavşanlar ve ginepigler için özel olarak hazırlanmış ginepig yemleri kullanmanız gerekmektedir.  

Ginepig yemleri, sevimli dostunuzun günlük olarak ihtiyacı olacak enerji, vitamin ve besin değerlerini karşılayacaktır. Ayrıca ginepig tüylerinin kedi ve tavşan tüyleri ile benzerlikleri de göz önüne alınırsa, yemler tüy bakımı ve sağlığında önemli rol oynamaktadır. Seçeceğiniz kaliteli ginepig yemleri ile ginepigin tüyleri daha sağlıklı, parlak gözükecek ve de dökülmesinin önüne geçilecektir.

Bilinmelidir ki; ginepigler bolca c vitamini ihtiyacı duyan canlılardır, bu sebeple kobay yemleri içeriğinde bulunan protein, mineral, vitamin ile Ginepig  hem beslenecek hem de hastalıklara karşı direnci artacaktır. Ginepig yem ve ginepig maması yanında ayrıca bir kap su da konulması gerektiğini unutmamak gerekir.

Ginepig Yemi Çeşitleri

Piyasada ginepig için özel olarak hazırlanmış birçok özelliklere sahip ginepig yemi çeşitleri bulunmaktadır. Yavru ginepigin yetişkin ginepigler ile beslenmesi aynıdır. Fakat bilinmesi gereken yavru ginepig besin ve vitamin ihtiyaçlarının yetişkinlere göre farklılıklar göstermesidir. Yavru ginepigler, ilk birkaç hafta kemik gelişimleri için özellikle kalsiyum gereksinimi duyarlar. Bu sebeple yavrular için, yavru ginepig yemi olarak seçmeniz gereken yem kalsiyum içeriği yüksek ginepig yemi ve kuru yonca içeren yem olmalıdır. Yetişkin ginepigler için; c vitamini ihtiyacı da göz önüne alınarak; içerisinde çayır otu ve taze meyvelerin olduğu yemler tercih edilmelidir.

 Genel olarak yemlerde; kurutulmuş sebzeler, bitkiler, meyveler ginepig yemi içindekiler olarak bulunmakta olup oldukça lezzetlidir. İçeriğinde kurutulmuş ürünler yer aldığından, ginepig yemi bolca alabilir ve bozulmadan kolayca saklayabilirsiniz. Hangi besin ürününü alacağınız ve seçiminiz, ginepiginizin damak zevkine bağlı olmaktadır. Yem seçimi tespiti için iki çeşidi de deneyip ginepiginizin hangisini beğendiğini gözlemleyebilirsiniz.

Ginepig Yem Markaları

Evcil dostunuz için uygun olan en iyi ginepig yemi ürünlerini hepsimama.com online petshop dan uygun ve ucuz fiyatlı olarak satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun kaliteli ginepig maması ve guinea pig yemi hepsimama.com da mevcuttur. 

En çok tüketilen ginepig yemi tavsiyesi olarak ginepig yemi mama markaları;  Vitakraft guinea pig yemi, Eurogold, Beaks, Wunder Vogel, Gold Wings, Tropifit kobay yemi, Jungle, Bonnie, Eurogold guinea pig yemi 750 gr ve daha bir çok ginepig yem ve ginepig maması online petshop ‘umuzda bulunuyor.

Sürekli yenilenen online petshop ‘da yeni ginepig yemişi ürünlerini takip edebilir ve ginepig yemi en ucuz ,kaliteli ve taze olarak sipariş verebilirsiniz. Online petshop hepsimama ginepig yemi ve maması alışverişinin yanı sıra sitemizdeki diğer ginepig ürünleri alışverişiniz için ginepig kategorisine bakabilirsiniz. Sevimli dostlarınız için piyasadaki kaliteli ve çeşitli ginepig yemi al ve dilersen birbirinden avantajlı kampanyalardan yararlan.

 

 

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll