FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Ginepig Talaşları

  • katalog
  • liste
Ginepig Talaşları

Can dostunuz ginepigler, oldukça sevimli canlılardır. Fakat her canlı gibi ginepigler de yemek yedikten ve su tükettikten sonra tuvalet ihtiyacını gidermektedir. Ginepig sahiplerinin bildiği üzere ginepig dışkısı ve ginepig idrarı kokusu tıpkı tavşanlarınkinde olduğu gibi oldukça kötüdür. İşte bu kötü görüntü ve kokuya çare olarak ginepig sahipleri ginepig talaşı ürününü sıklıkla kullanmaktadırlar.

Ginepig talaşı ne işe yarar ?

Ginepig sahipleri her ne kadar hayvanın sağlığı ve bakımı için altlarını ve bulundukları alanı temizleseler de, ayrıca özellikle ginepig talaşı kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu sebeple ginepig sahipleri tavşanlarının tuvalet ihtiyaçlarında ginepig talaşı kullanırlar. Peki; ginepig talaşı nasıl kullanılır ? Bu talaşlar oldukça ağır ve kötü kokan ginepig dışkı ve idrar kokusunu yok etmektedir. Unutmamak gerekir ki; bu talaşlar bir nevi kedi kumu ve tavşan kumu niteliğinde olup, kullanıldıkça ve kirlendikçe temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. Bu sebeple ginepig sahiplerinin evlerinde her daim talaş bulunmaktadır.

Ginepig talaş kullanımı için önerilen kullanım şekli; kafesin zemininin tamamına talaşın serpiştirilmesidir. Fakat bulunduğu ortamın tamamına talaş sermeyi tercih etmiyor iseniz; ginepiginizin idrar yapmaya alışkın olduğu bölümlere talaş konulması da yeterlidir. Bu sebeple ginepig kafesine talaş koyma rutini de hayvan sahipleri tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Kısacası sağlıklı ve temiz bir ortamda gunepig beslemek ve ginepiginizin sağlığını ihmal etmek istemiyorsanız tavşan talaşı da mutlaka eksik etmemeniz gereken ginepig ürünleri çeşitlerinden biridir. Eğer ki ginepiginiz yavru bir ise, talaşa ne kadar erken alıştırırsanız o kadar iyi olacaktır.

Ginepig Talaşları Çeşitleri

Ginepigler yapıları itibari ile tavşanlarla benzerlikler taşımaktadırlar. Bazı tavşan sahiplerinin tavşan talaşı yerine kedi kumu kullandıkları bilinmektedir. Fakat kedi kumunun ginepigler için kullanılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü kedi kumu içeriği itibari ile ginepiglere zararlı olma ihtimali vardır. Özellikle kimyasal içerikli kedi kumlarının kesinlikle guinea pig talaşı olarak kullanılmaması gerekmektedir. Sevimli dostunuz için kullanmanız gereken hayvan talaşı olarak organik ve katkısız talaş kullanmanız gereklidir. Ginepig için birçok tavşan talaşı çeşidi bulunmaktadır. Bazı guinea pig talaşı çeşitleri şunlardır; elma aromalı , çilek aromalı , limonlu , çam talaşı, sade olmak üzere çeşitli ginepig talaşı türleri bulunmaktadır. Ginepig talaşının elma, çilek, limon gibi güzel kokulu meyve aromalarına sahip olarak üretilmesinin amacı idrar ve dışkıdaki kötü koku almasının yanında ekstra olarak rahatsız etmeyen hoş bir koku yaymasıdır. Bu değişik aromalar değişik koku vermesinin yanı sıra, doğaları gereği koklamayı çok seven can dostunuzun da ilgisini oldukça çekmektedir. Ginepiginiz için seçeceğiniz uygun olan ginepig talaşı çeşitlerini hepsimama online petshop sayfamızdan seçebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 Ginepig Talaş Markaları

Unutmayın ki; talaşının, kimyasal içermemesi, sağlıklı olması ve kalitesi çok önemlidir. Piyasada değişen guinea pig talaşı fiyatları bulunmaktadır. Hepsimama.com 'da bulabileceğiniz tavsiye edilen ginepig talaşı markaları ve çeşitlerinden bazıları şunlardır; Quik siyah çam talaşıChipsi extra taban malzemesi, Chipsi, Eurogold kemirgen talaşı, Chipsi ultra nagergranulat talaş gibi birçok talaşı en ucuz ve en güvenilir olarak hepsimama.com güvenli alışveriş sayesinde kargoyla kapınıza kadar geliyor.

Sürekli yenilenen online sanal petshop ‘da sürekli yenilenen talaş çeşitleri ile aradığınız tüm guinea pig ürünleri burada. Sanal petshop hepsimama ginepig talaşı alışverişinizi kaliteli, hızlı ve güvenilir olarak sipariş edebilirsiniz. Birbirinden avantajlı kampanyalar, indirimler ile hepsimama.com 'dan bir tık ile ginepig talaşı al, kolaylıkla ve güvenilir şekilde alışveriş yap, ürünleriniz evinize kadar kadar gelsin. Dilerseniz ginepig talaşı kapıda ödeme seçeneğini tercih edebilir ve sipariş bedelini kargo ile birlikte ödeyebilirsiniz.

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll