Evde Bakmak İçin En Uygun Köpek Irkları

Evde Bakmak İçin En Uygun Köpek Irkları

 

 • Evde Köpek Bakmak
 • Evde Bakmak İçin En Uygun Köpek Irkları

 

Evde Köpek Bakmak

 

Köpekler sadakat konusunda oldukça iyidir. Bu sebeple evcil hayvan tercihleri genelde köpeklerden yana kullanılır. Bu köpekler çoğu zaman yavruyken alınır ve eğitilir. Bu köpekler ileride sadık birer arkadaş olur. Evcil hayvanımız olan köpeklerin iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle hijyen ve beslenme konuları en dikkat edilmesi gereken konulardır. Evde bakmak için uygun köpek ırkları vardır. Bu ırklar uysal, daha az saldırgan ve ev ortamına kolay adapte olabilen ırklardır. Evinizde bakacağınız köpeğin ırkı ne olursa olsun https://www.hepsimama.com/kopek-c35.html adresi üzerinden dilediğiniz köpek bakım eşyası veya aksesuarını kolayca bulabilirsiniz. Bu yazımızda evde bakmak için en uygun köpek ırklarını inceleyeceğiz.

 

Evde Bakmak İçin En Uygun Köpek Irkları

 

Evde bakılacak köpek çeşitleri oldukça fazladır. Bu köpek ırkları genel anlamda daha uysal olduğu için bakımı ve eğitimi oldukça kolaydır.

 

 • Boston Terrier

 

Küçük çocuğunuz ile anlaşacak bir aile köpeği arıyorsanız Boston Terrier tam size göre. Kolay evcilleştirilen bu köpek fazla tüy dökmediğinden oldukça hijyenik. Çocuğunuzla beraber büyüttüğünüz takdirde oldukça iyi bir oyun arkadaşı olacaktır.

 

 • Golden Retriever

 

Fiziksel olarak biraz iri bir köpek arıyorsanız Golden Retriever ırkına bakabilirsiniz. İri olsa da oldukça dost canlısı köpeklerdir. Oyun oynamayı severler. Bu sebeple evinizin içinde oldukça iyi bir oyun arkadaşı olacaktır. Ayrıca korumacıdırlar. Sahibine karşı sakin olan bu köpek yabancılara karşı saldırganlık özellikleri sergileyebilir.

 

 • Pomeranya

 

Genel olarak filmlerde gördüğümüz ufak ve tatlı köpeklerdir. Oldukça tüylü olan bu köpekler tam bir dost canlısıdır. Fazla tüylü olduğu için tüy dökme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında ses çıkarmayı seven bir köpek türüdür. Bu sebeple ev içinde bir miktar gürültüye sebep olabilir. Yine de eğlenceli bir köpek türüdür.

 

 • Maltesa (Malta) Köpeği

 

Köpek ırkları içinde en sevimli olanı Maltesa olabilir. Evcil köpek kategorisinde oldukça sık tercih edilir. Maltesa dost canlısıdır. Hatta kediler ile dahi kavga etmez. Fazla tüy dökmediği için oldukça hijyeniktir. Tüyleri oldukça güzeldir. Bu sebeple sürekli bir kozmetik bakıma ihtiyaç duyar. Aksi takdirde şirin görüntüsü kaybolur. Fazla sevgi gösterdiğiniz takdirde şımaran köpek türlerindendir.

 

 • Beagle

 

Evinizde hafif savaşçı ruhlu ve dayanıklı bir köpek istiyorsanız Beagle size göre. Kısa tüyleri sebebiyle fazla bakıma ihtiyaç duymaz. Oldukça sevecen ve cana yakın bir köpektir. Tüyleri kısa olduğu için tarama, yıkama gibi işlemleri sık sık yapmanıza gerek kalmaz. Evcil köpekler içinde en cana yakın olanlarından bir tanesidir. Evinizde eğlenceli bir arkadaş olacaktır.

 

 • Pug

 

Kısa bacakları ve kırışık suratı ile sevimli bir köpektir. Ufak olduğu için fazlaca sevilir. Oldukça sevimli olan bu köpek bir o kadar da inatçı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple sahiplerini sinirlendirebilirler. Ayrıca hırlamayı seven bir ırktır. Bu sebeple sesten rahatsız olabilirsiniz.

 

 • Havanese

 

Küçük ve fazlasıyla hareketli bir ırktır. Sizi durmadan eğlendirebilir. Tek sorunu fazla tüylü olduğu için sürekli bir bakıma ihtiyaç duymasıdır. Bunun dışında evinizde besleyeceğiniz sevimli köpeklerden birisidir.

 

 • Shih-Tzu

 

Fazlasıyla ufak ve tatlı bir köpek türüdür. Çok sakin olduğundan dolayı ev ortamına kolayca alışabilir. Tüyleri uzun olduğundan tüy dökülme problemi yaşayabilirsiniz.

 

 • Bulldog

 

Listemizin sonunda oldukça ünlü bir köpek var. Sahibine sadık, eğitimli olduğu takdirde çok iyi bir arkadaştır. Evden ziyade bahçeyi daha çok sever. Hareketli ve atletik bir yapıya sahiptir.

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll