FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Akvaryum Sağlık Ürünleri

  • katalog
  • liste

 

Akvaryum Sağlık Bakım Ürünleri

 

Balık ve diğer su organizmaları besleyebilmeniz için öncelikle bir akvaryuma sahip olmalısınız.Bu balıkların sağlığı için olmazsa olmazdır. Sonrasında akvaryum suyu içinde bulunan farklı elementlerin sudaki seviyelerini korumak ve takip etmek için en iyi akvaryum test kitlerine sahip olmanız çok önemlidir. Bu elementler arasında amonyak, nitritler, nitratlar, karbon, iyot, magnezyum, pH seviyeleri, vb. bulunur.

Akvaryumdaki bu elementlerin normal seviyelerinin dışında olması, sudaki arkadaşlarınız için tehlikeli ve hatta bazen ölümcül olabilir.Bu testler aynı zamanda musluk suyundaki farklı bileşenlerin seviyesini sağlamak amacına da hizmet etmektedir.Dahası, bu testler temel mineralleri tanıtırken mantıklı ve bilinçli bir tahminde bulunmanıza yardımcı olabilir. Akvaryumunuzdaki bu önemli mineraller iyot veya magnezyum içerir.

 

Akvaryum Test Kitleri Çeşitleri

 

Balıklar için güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla bir akvaryumda gerçekleştirilebilecek on farklı test kiti mevcuttur. Bu on test kiti şunları içerir: Alkalinite Test Kiti, Amonyak Test Kiti, Kalsiyum Test Kiti, Kloramin Test Kiti, Klor Test Kiti, Bakır Test Kiti, İyot Test Kiti, Magnezyum Test Kiti, Nitrat Test Kiti, Nitrit Test Kiti, pH Test Kiti, Alkalinite Test Kiti.

 

Alkalilik testi, akvaryumunuzdaki pH değişim seviyelerinin dengesini belirlemek için kullanılır. Akvaryumunuzda sabit bir ortam sağlamak için bu testin seviyesi 7 dkH - 12 dkH aralığında olmalıdır.

 

Amonyak Test Kiti, amonyak, balık atılımları ve ayrışan gıdaları sonucunda akvaryumda birikir. Akvaryumlarda balık ölümünün önde gelen nedenlerinden biridir. Akvaryumunuzdaki amonyağın varlığını gösteren okumalar sıfır olmalıdır.

 

Kalsiyum Test Kiti, bu test, balık tanklarınızda sabit bir kalsiyum seviyesi tutmanıza yardımcı olur. Ayrıca, mercanların büyümesi için akvaryumda kalsiyum kullandığınızda, bu test kalsiyum seviyelerini korumanıza yardımcı olur.Ayrıca, akvaryumunuzdaki kalsiyumun ne zaman ve ne sıklıkta dozlanacağını belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

Kloramin Test Kiti, adından da anlaşılacağı gibi, bu bileşim, klorin ve amonyağın bir kombinasyonudur. Bu genellikle suyu dezenfekte etmek için kullanılır ve amonyağa göre biraz daha güçlüdür.Bu bileşim suda yaşayan hayvanlara zararlıdır ve bu nedenle akvaryumunuzda kloramin seviyelerinin sürekli kontrol altında tutulması gerekir.

 

Klor Test Kiti, bu kimyasal bol miktarda musluk suyunda bulunur ve suyun dezenfekte edilmesi ve bakterilerin öldürülmesi için kullanılır. Öte yandan, bu klor ayrıca balıklarınız için ölümcül olabilir.Bu nedenle, akvaryumun içine girmeden önce suyun temizlenmesi gerekir ve klor seviyesi sürekli  takip edilmelidir.

 

Bakır Test Kiti, bakır, bir balığın asla ihtiyaç duymadığı elementlerden biridir ve varlığı, onlar için ölümcül olabilir. Eski bakır borular varsa, bu element musluk suyuna eklenebilir.Bu nedenle, bakır seviyeleri kontrol edilmeli ve akvaryum içine dökülmeden önce bileşen sudan uzaklaştırılmalıdır.

 

İyot Test Kiti, bu test kiti genellikle tuzlu su için gereklidir, çünkü bir tuzlu su akvaryumu omurgalıların yanı sıra mercanları da içermektedir. İyot bu organizmalar için gerekli bir besindir, fakat aşırı dozda olması onlar için tehlikeli olabilir. Bu nedenle, bu test akvaryumunuzdaki iyot seviyelerini kontrol edebilir.

 

Magnezyum Test Kiti, doğal tuzlu sudaki magnezyum aralığı 1200 ppm ila 1400 ppm'dir. Bu seviyeler aynı zamanda tuzlu su akvaryumunuzda da korunmalıdır.Bu test akvaryumlarda kabul edilebilir magnezyum seviyesinin mevcudiyetinin belirlenmesi ve korunmasında yardımcı olacaktır.

 

Nitrat Test Kiti, bu test kiti, akvaryumunuzda 20 ppm veya daha az olan ideal Nitrat seviyelerinin korunmasına yardımcı olacaktır. Nitrat seviyeleri, sadece akvaryumdaki suyun kısmen veya tamamen değiştirilmesiyle azaltılabilir.

 

Nitrit Test Kiti, akvaryumunuzdaki bakteriler, amonyağın suda yaşayan arkadaşlarınız için öldürücü olan Nitritlere dönüştürülmesinden sorumludur. Bu test, akvaryumunuzda sıfır olan ideal Nitrit seviyelerinin korunmasına yardımcı olacaktır.Nitrit seviyeleri sadece akvaryumdaki suyun kısmen veya tamamen değiştirilmesiyle azaltılabilir.

PH Test Kiti, bu test, akvaryumunuzdaki alkalilik seviyelerinin doğru bir resmini verir. Sıfırın çok asidik, yedinin nötr ve dördü çok gerekli olduğu 0-14 arasındadır.Bu test, akvaryumunuzda yaşayan balığın ihtiyacına bağlı olarak akvaryumunuzdaki pH seviyesinin korunmasına yardımcı olacaktır.

 

 

Akvaryum Sağlık Bakım Ürün Markaları

 

Hepsimama.com’ da uygun fiyatlardaki kaliteli markalarla akvaryumunuzu riske atmadan en sağlıklı şekilde tutmak için gerekli olan akvaryum sağlık bakım ürünlerini satın alabilirsiniz.Hepsimama.com’da bulunan sağlık bakım ürün markalarını JBL, Sera, Deep, Ista, Reefflowers, Seachem, Tetra  olarak Akvaryum Sağlık Bakım Ürünleri kategorimizde inceleyebilir, kolayca sepete atabilirsiniz.Ayrıca kargo bedava ürünleri ve kampanyaları  takip ederek her zaman uygun fiyatlarla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll