FİLTRE SEÇENEKLERİ

Stok Durumu
Fiyat Aralığı

Akvaryum Isıtıcıları

  • katalog
  • liste

 

Akvaryum Isıtıcıları

 

Akvaryumunuzun sıcaklığı, balığınızın rahatı ve sağlığı için önemli bir faktördür. Balıklar insanlardan ve diğer memelilerden farklı olarak, kendi vücut ısısını üretemezler. Vücut sıcaklıklarını suyun sıcaklığına göre  koruyabilirler. Bu da, akvaryumu evcil hayvanlarınız için uygun sıcaklıkta tutmanızı gerekli kılar.

Optimum sağlık için ısıtılmış su gerektiren birçok balık (Betta gibi) küçük akvaryumlarda veya fanuslarda tutulur. Ne yazık ki, mini akvaryumlar ve balık fanuslarının düzgün bir şekilde ısıtılması zor olabilir. Son birkaç yılda, akvaryum pazarına çeşitli akvaryum ısıtıcılar tanıtılmıştır.

 

Akvaryum Isıtıcı Çeşitleri

 

Akvaryumunuzda kullanılacak ısıtıcı tipini seçmek, ısıtıcı çeşitleri arasındaki farkları bildiğiniz zaman sizin için kolay olacaktır. Dört temel tip akvaryum ısıtıcısı vardır: daldırılabilir ısıtıcılar, dalgıç ısıtıcılar, alt tabaka ısıtıcılar ve filtre ısıtıcılar.

 

Daldırılabilir Isıtıcı

 

Daldırılabilir ısıtıcılar asma ısıtıcı olarak da bilinir. Genellikle cam bir tüple kaplanmış olup akvaryumun üstünden sarkıtarak akvaryumu ısıtmak için su içine sarkıtılır.Bu ısıtıcılar başlangıç ​​seviyesindeki tatlı su akvaryumları için en yaygın ısıtıcıdır ve genellikle başlangıç ​​paketinin bir parçası olarak size tavsiye edilir.Bu ısıtıcının akvaryumun üzerine oturmasını sağlamak için akvaryumun kapağında bir deliğe ihtiyacınız olacaktır.Bu tip ısıtıcı genellikle daha az verimlidir ancak temel ısıtma sağlar.

 

Dalgıç Isıtıcı

 

Bu ısıtıcılar, suyun altına oturtularak kullanılan ısıtıcılardır. Bu ısıtıcı, filtrenin girişinin yanına yerleştirilirse, suyu geri dönerken ısıtır.Bu ısıtıcı, cam veya sertleştirilmiş bir plastik tüp içine sarılmış bir sargılı elemana sahiptir. Ünite aşırı ısınırsa cam sertleşebilir, plastik çatlamaya daha az eğilimli olur.Bu ısıtıcılar, genellikle, ısıtıcının açık olduğunu söyleyen üste yakın bir yerde LED ışığına sahiptir.Bu ısıtıcı, akvaryumunuzu daldırılabilir olandan daha tutarlı bir şekilde ısıtarak, suyu sabit bir sıcaklıkta tutmanıza yardımcı olacaktır.

 

Zemin Isıtıcı

 

Zemin ısıtıcılar diğer ısıtıcılara ek olarak kullanılır ve akvaryum tabanına sabitlenmiş teller şeklinde olur.Bu tip ısıtıcılar özellikle bitki ekilen akvaryumlarda popülerdir, çünkü ısıtma, köklerin büyümesini sağlayan yumuşak su hareketini teşvik eder.Bu ısıtıcıların kullanımı çok yaygın değildir ve oldukça pahalıdır.

 

Sıralı Isıtıcı

 

Bu ısıtıcı, karter veya filtre arasına takılabilir, böylece suyun devirdaim olmasını sağlayarak tekrar ısıtır.Genelde ısıya dayanıklı plastikten yapılmışlardır, bu nedenle yangına sebep olma riski yoktur. Bu ısıtıcı türü, bazı çitlikler gibi, farklı nedenlerle balıkları ayrı tutmak isteyenler için idealdir.

 

Filtre Isıtıcı

 

Bazı filtreler, birleşik ısıtma elemanlarına sahiptir, böylece su, filtreden geçerken, aynı zamanda da ısıtılır.Isıtıcılar için en yaygın filtreler kutu şeklinde olanlar ve bazen de güç filtreleridir.

 

Akvaryum Isıtıcısını Nereye Koymalıyım?

 

Akvaryumununuza uygun ısıtıcınızı seçip satın aldıktan sonraki adımınızda,aklınıza ısıtıcıyı nereye koyacağım sorusu gelir. Ortada mı yoksa yana mı yerleştirilmelidir? Önden veya arkadan yerleştirme tercih edilebilir mi? Fark eder mi? Isıtıcınız daima filtre girişine yakın olmalıdır.

Mükemmel koşullar altında bile problemler ortaya çıkabileceğini aklınızın bir köşesinde her zaman tutun. En sık karşılaşılan sorunlardan biri ısıtıcı kırılmasıdır. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, bir ısıtıcı koruyucu kullanmayı düşünmelisiniz.

Başka bir ısıtma zorluğu da yazın akvaryum suyunun sıcaklığının çok yükselmesidir. Bazen ısıtıcının kapatılması tehlikeli derecede yüksek su sıcaklıklarından kaçınmak için yeterli olmayabilir ve balığınızı serin tutmak için ek adımlar gerekir.Kışın mevsiminde ise tam tersi bir durum ortaya çıkabilir.

 

 

Hepsimama.com’da Akvaryum Isıtıcı Çeşitleri ve Markaları

 

Akvaryum ısıtıcılar, akvaryumun sabit bir sıcaklıkta tutmak için tasarlanmıştır. Bu ısıtıcıların bazıları ayarlanabilir termostatlı, bazıları değildir. İhtiyacınız olan ısıtıcının tipi ve büyüklüğü, akvaryumun büyüklüğüne ve beslediğiniz balık türüne bağlıdır.

İşte hepsimama.com’dan satın alabileceğiz akvaryum ısıtıcı modelleri ve markalarından bazıları; Sera Akvaryum Isıtıcısı 50 Watt, Sera Akvaryum Isıtıcı  25 Watt , Sera Akvaryum Isıtıcı  200 Watt, Sera Akvaryum Isıtıcı  250 Watt, Sera Akvaryum Isıtıcı  75 Watt, Sera Akvaryum Isıtıcı  300 Watt, Tetra Heater 50 W Proline, Jbl Pro Temp S50, Eheim Jager 300 W, Prodac Magictherm 200 Watt, Hydor Kablolu Akvaryum Su Isıtıcısı 15 W ve daha fazlasını uygun fiyatlarla satın alabilir, kampanyalara göz atabilirsiniz.

 

Ürün başarıyla sepetinize eklendi.
Scroll